Carrier Transicold zaopatruje Tesco w agregaty Vector

Carrier Transicold zaopatruje Tesco w agregaty Vector

Potentat w handlu detalicznym, sieć supermarketów Tesco odebrała 106 multitemperaturowych agregatów Vector 1950 MT firmy Carrier Transicold.

Będą użytkowane na terenie całej Polski. Carrier Transicold pomaga ulepszać na całym świecie transport ładunków w kontrolowanej temperaturze, proponując kompletną gamę wyposażenia do pojazdów chłodniczych i kontenerów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial System, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Polska stanowi dla Tesco największy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. W naszym kraju jest 455 sklepów, które odwiedza ponad 5 milionów klientów tygodniowo. Tesco wybrało trzyosiowe naczepy chłodnicze Krone z agregatami Vector 1950 MT. Podłożem decyzji były pozytywne doświadczenia z eksploatacji agregatów Carrier Transicold w Wielkiej Brytanii. Pracuje tam flota złożona z 1477 naczep i 242 ciężarówek chłodniczych wyposażonych w urządzenia Carrier.

Agregaty Vector 1950 MT osiągają moc chłodniczą 18 800 watów. Są doskonale dopasowane do wymagań Tesco, które jednym pojazdem przewozi jednocześnie mrożonki, towary wymagające lekkiego schłodzenia oraz inne, którym wystarcza temperatura pokojowa. Wszystkie Vectory 1950 MT wykorzystują opatentowaną technologię napędu elektrycznego E-Drive™, dzięki której wyeliminowano typowe przekładnie mechaniczne z paskami, a generator prądu jest napędzany bezpośrednio przez silnik spalinowy.

- Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Carrier Transicold w agregatach Vector jest idealnie dopasowane do naszej pracy - urządzenia są wytrzymałe, trwałe i proste w obsłudze - mówią przedstawiciele Tesco. - Pierwszy Vector 1950 pojawił się w polskiej flocie w 2013 r. i cały czas funkcjonuje znakomicie. Nasi kierowcy szybko opanowali jego obsługę i zakup kolejnych Vectorów był jak najbardziej uzasadniony. Naczepy są w drodze przez siedem dni w tygodniu i dyspozycyjność jest kluczowa. Agregaty Carrier nie zawiodły nas w przeszłości i jesteśmy pewni, że najnowsze urządzenia będą się sprawować równie dobrze.

Parownik Vectora 1950 MT wykorzystuje wężownicę wykonaną w technologii mikrokanałowej. Dzięki temu ma mniejsze gabaryty, jest lżejszy i bardziej wydajny niż w Vectorze 1850 MT. Nowy agregat zapewnia szybkie schładzanie, możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury z dokładnością do +/-0.3°C w każdym z trzech przedziałów ładowni naczepy oraz możliwość wykonywania przewozów na długich dystansach.

Więcej: www.transicold.carrier.com


4trucks.pl / Carrier Transicold

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL