W sobotę otwarcie mostu ułatwiającego dojazd do portu

W sobotę otwarcie mostu ułatwiającego dojazd do portu

W najbliższą sobotę nastąpi otwarcie mostu zbudowanego w ramach I etapu inwestycji pn. "Poprawa dostępności do Portu Kołobrzeg".

Sobotnia uroczystość kończy 8-letnią procedurę związaną z budową mostu.

Jak przypomina Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta Kołobrzegu, dokumentacja projektowa inwestycji powstała w latach 2007-11, w 2012 r. wybrany został Inżynier Kontraktu, natomiast w 2013 r. rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę robót budowlanych, który wygrała Skanska. Przekazanie wykonawcy placu budowy nastąpiło w lipcu 2013 r.

Wartość wszystkich robót budowlanych wg zawartej umowy to 40,8 mln zł zł brutto, na co składa się m.in. warta 27,9 mln zł budowa mostu i estakad, jak również przebudowa układu drogowego, która kosztowała 5,12 mln zł, a także warta 2,57 mln zł przebudowa przejazdu kolejowego wraz z budową samoczynnej sygnalizacji świetlnej.

Sam most nad rzeką Parsentą ma 104,5 m długości, a prowadzące do niego estakady - 203 m. Poza tym m.in. w ramach inwestycji przebudowano bądź zbudowano od nowa prawie 800 m ulic prowadzących do mostu.

- Projekt realizowany był w ramach dotacji Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, posiadał 85% dofinansowania z UE. Termin wykonania robót budowlanych, według umowy, wyznaczony był na 31 grudnia 2014 r. i został dochowany przez wykonawcę. Odbiór robót budowlanych rozpoczął się 23 grudnia i zakończył 22 stycznia. Na wykonawcy spoczywał również obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Decyzja ta została wydana przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanegoinformuje Michał Kujaczyński.

Warto przypomnieć, że w Dokumencie Implementacyjnym do "Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku)" zapisane jest 100 mln zł na dalszą poprawę dostępności do kołobrzeskiego portu od strony lądu.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL