Testy autobusu SANCITY 10LF EURO 6 w Rzeszowie

Testy autobusu SANCITY 10LF EURO 6 w Rzeszowie

W dniu 18 lutego br. w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez AUTOSAN w związku z niedawnymi testami eksploatacyjnymi autobusu SANCITY 10LF z silnikiem EURO 6 prowadzonymi przez rzeszowskie MPK.

Obok dziennikarzy, reprezentujących wszystkie najważniejsze media regionalne i nie tylko, w siedzibie MPK przy ulicy Lubelskiej stawili się: Pan Marek Filip Prezes Zarządu MPK Rzeszów oraz przedstawiciele naszej Spółki w osobach Pana Ludwika Noworolskiego - Syndyka Masy Upadłości oraz Pana Sławomira Łopatowskiego - Prezesa Zarządu, Dyrektora Handlowego.

W trakcie konferencji zaprezentowany został oczywiście wspomniany już wcześniej SANCITY 10LF oraz dwa pozostałe modele autobusów z rodziny SANCITY: 12LF i 9LE, obydwa również z silnikami EURO 6.

Na początku spotkania Prezes Łopatowski opisał ekologiczne autobusy miejskie produkowane w Sanoku, które przeszły już z powodzeniem procesy homologacyjne, opowiedział krótko o działaniach produkcyjnych i handlowych podejmowanych przez Spółkę oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadawane przez dziennikarzy.

Prezes rzeszowskiego MPK chwalił autobus, który przez miesiąc testowany był w regularnej komunikacji pasażerskiej stolicy Podkarpacia. Według przekazanych opinii kierowców pojazd sprawował się bardzo dobrze. Prezes Filip przekazał również informacje o planach kierowanej przez siebie Spółki dotyczących kolejnych zamówień na ok. 120 ekologicznych autobusów i co dla nas najważniejsze autobusy AUTOSAN wpisują się w wymagania rzeszowskiego przewoźnika.

Z kolei Pan Ludwik Noworolski Syndyk Masy Upadłości AUTOSAN S.A. mówił o przetargu, zmierzającym do wyłonienia potencjalnego inwestora i nabywcy fabryki, który będzie miał możliwość dokapitalizowania firmy tak, aby mogła realizować inwestycje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Po raz kolejny Syndyk podkreślił, że AUTOSAN ma warunki i potencjał, aby nadal produkować autobusy, dlatego też absolutnie przestrzegany będzie zapis przetargowy dotyczący kontynuacji produkcji.

Na zakończenie konferencji wszyscy Goście mieli możliwość uczestniczenia w przejażdżce tym samym autobusem SANCITY 10LF EURO 6, który testowany był w Rzeszowie.


4trucks.pl / AUTOSAN SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL