Nowe centrum dystrybucyjne pod nadzorem DSV

Nowe centrum dystrybucyjne pod nadzorem DSV

Międzynarodowy producent materiałów izolacyjnych ROCKWOOL właśnie uruchomił centrum dystrybucyjne w Chinach. Powierzchnią 13,000 m2 będzie zarządzała firma DSV.

Grupa ROCKWOOL została założona 1937 roku i jest jednym z liderów w branży izolacyjnej. Na początku roku do użytku zostało oddane 13,000 m2 powierzchni logistycznej, które umożliwi Grupie sprzedaż szacunkowych 10,000 kontenerów rocznie.

- Wiemy, że współpracując z DSV jesteśmy w dobrych rękach. Firma działa na rynku azjatyckim już od jakiegoś czasu i przez ten okres wykształciła sieć dystrybucyjną i zdobyła wiedzę niezbędną do realizowania usług satysfakcjonujących naszych klientów - mówi Peter Schou, managing director of ROCKWOOL China.

Po 10 latach współpracy, jestem pod ogromnym wrażeniem DSV. Firma jest wydajna, konkurencyjna i skłonna do znajdowania nowych rozwiązań, by sprostać naszym wymaganiom - dodaje Bin Guo, Senior Supply Chain Manager, ROCKWOOL, Chiny.

Do głównych zadań DSV będzie należało dostarczenie towaru z oddalonej o 2 400 km fabryki w Guangzhou (południowe Chiny) do centrum dystrybucyjnego w Tianjin (Chiny północne) oraz logistyka kontraktowa w postaci paletyzowania i pakowania towaru do dalszej dystrybucji.

- Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z takim liderem rynkowym jak ROCKWOOL, w trakcie ich ekspansji na chiński rynek. Sukcesywnie rosnąca lokalna konsumpcja towarów w Azji idzie w parze z popytem na wysokiej jakości produkty oraz usługi. Działamy na tym rynku od wielu lat, dzięki czemu posiadamy duże doświadczenie, które pomaga nam odpowiadać na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów - mówi Tilo Raab, V.P. Commercial, DSV Azja.

W przypadku centrum dystrybucyjnego w Tianjin, ROCKWOOL wybrał DSV spośród pięciu innych operatorów logistycznych. Po podjęciu finalnej decyzji co do lokalizacji, centrum dystrybucyjne było gotowe do pracy w przeciągu 3 tygodni.


4trucks.pl / Grupa DSV

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL