Firmy Hankook i Schmitz Cargobull AG przedłużają współpracę

Firmy Hankook i Schmitz Cargobull AG przedłużają współpracę

Producent opon, firma Hankook oraz Schmitz Cargobull AG, producent naczep do pojazdów ciężarowych, przedłużają współpracę.

Innowacyjne i inteligentne technologie, które przedsiębiorstwo wykorzystuje do produkcji naczep do ciężkich pojazdów ciężarowych, wyznaczają standardy w branży transportowej. Od wielu lat wysokiej klasy opony do pojazdów ciężarowych firmy Hankook dostępne są jako wyposażenie fabryczne we wszystkich typach przyczep Cargobull. Oprócz przedłużenia długoterminowej współpracy na dostawę opon obie firmy uzgodniły przyszłą współpracę strategiczną na szczeblu międzynarodowym.

Firma Hankook, producent opon klasy premium, będzie nadal dostarczać swoje nowoczesne, przyjazne dla środowiska i wydajne opony do pojazdów ciężarowych w wersji przystosowanej do warunków europejskich - w tym produkty z serii e-cube/e-cube MAX i SmartWork - na potrzeby oryginalnego wyposażenia naczep Schmitz Cargobull AG. Ostatnio obie firmy podpisały i ustaliły szczegóły dotyczące dalszej długoterminowej współpracy. Mająca siedzibę w mieście Horstmar firma Schmitz Cargobull AG jest liderem europejskiego rynku naczep do samochodów ciężarowych. Początkowo opony TBR firmy Hankook montowane będą jako wyposażenie oryginalne głównie w produktach przeznaczonych na rynek europejski. Obecnie Schmitz Cargobull wykorzystuje 9 różnych rozmiarów opon od 19,5 do 22,5 cali, w tym imponujące rozmiarem modele 455/40 R 22,5 z serii e-cube MAX. Wszystkie opony Hankook są dostarczane bezpośrednio do zakładu produkcyjnego firmy.

Opony klasy premium firmy Hankook montowane są na wielokrotnie nagradzanych naczepach Schmitz Cargobull przeznaczonych do krajowego i międzynarodowego transportu ciężkiego. Wśród wykorzystywanych produktów firmy Hankook znajdują się m.in. zoptymalizowane pod względem oporów toczenia opony z serii e-cube i e-cube MAX, które przeznaczone są do międzynarodowego transportu dalekobieżnego, a także produkty z serii Hankook SmartWork dla branży budowlanej. Bieżnikowanie opon dostosowano do poszczególnych zastosowań. Wyróżnia się ono przede wszystkim pod względem niewielkiego wpływu na środowisko i trwałości. Jest to istotne, ponieważ kwestia całkowitych kosztów eksploatacji zyskuje na znaczeniu w branży transportowej.

- Nasze nowoczesne opony są już wykorzystywane jako oryginalne wyposażenie przez wiodących producentów pojazdów ciężarowych. Współpraca z firmą Schmitz Cargobull AG stanowi kolejny dowód uznania wysokiej jakości naszych produktów i innowacyjności. Dodatkowo motywuje nas to do rozszerzenia naszej ogólnoeuropejskiej działalności w tym segmencie”, twierdzi Ho-Youl Pae, dyrektor generalny europejskiego oddziału firmy Hankook. „Niezmiernie cieszymy się z zacieśnienia naszej współpracy. Jesteśmy dumni z tego, że nasze opony i usługi spełniają wymogi lidera rynku pod względem parametrów, wydajności i zrównoważonego rozwoju - dodaje Dietmar Olbrich, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu na obszar rynków niemieckojęzycznych.

- Dalszy rozwój współpracy strategicznej z firmą Hankook w zakresie dostaw opon wydaje się być naturalnym krokiem, ponieważ strategia firmy Hankook stanowi skuteczne uzupełnienie planów SCB”, oznajmia Bernhard Schmitz, partner zarządzający w Schmitz Cargobull AG. „Uważamy, że długofalowa współpraca z firmą Hankook zaowocuje wsparciem dla naszych produktów klasy premium, co pomoże nam dostarczać klientom optymalne rozwiązania transportowe również w przyszłości -  przekonuje Alain Versace, kierownik ds. rozwoju rynku opon w Schmitz Cargobull AG.


4trucks.pl / Hankook Tire

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL