DHL kontynuuje współpracę z Polską Akcją Humanitarną

DHL kontynuuje współpracę z Polską Akcją Humanitarną

DHL Global Forwarding, światowy lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład grupy Deutsche Post DHL, rozpoczął kolejny rok współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

Firma od 2011 r. wspiera organizację, angażując się w akcję "Pajacyk".

Celem inicjatywy DHL GF "JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK" jest zbieranie funduszy na program mający na celu walkę z niedożywieniem dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Jak wskazuje sama nazwa, za każdą zrealizowaną z DHL Global Forwarding przesyłkę, spedytor funduje jeden ciepły posiłek. Dzięki zaangażowaniu firmy oraz partnerów biznesowych, firmie udało się ufundować dotąd ponad 225 500 posiłków.

- DHL Global Forwarding angażuje się w pomoc dzieciom, które nie będąc samodzielnymi, często wymagają największej troski i wsparcia. Dlatego też inicjatywa "JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK" wspierająca akcję "Pajacyk" jest mi szczególnie bliska. Jestem przekonany, że wspólne działanie z Polską Akcją Humanitarną ma szeroki zasięg i realny wpływ na poprawę sytuacji najbardziej potrzebujących dzieci w naszym kraju. Wierzę, że nasza dotychczasowa owocna współpraca będzie równie pomyślnie kontynuowana - mówi Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding.

- W roku szkolnym 2013/2014 dzięki inicjatywie DHL GF "JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK" Polska Akcja Humanitarna przekazała na dożywiania dzieci w ramach programu "Pajacyk" środki finansowe dla 38 placówek. Z pomocy w formie posiłku skorzystało 627 dzieci, natomiast liczba sfinansowanych posiłków wynosi ok. 77 907 - mówi Grzegorz Gruca, Wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej. - Bardzo się cieszę, że DHL GF zdecydował się na kontynuację współpracy z PAH. To ogromnie ważne, kiedy firma pomaga lokalnej społeczności, zwłaszcza że dla znacznej części dzieci, ciepły posiłek zapewniany przez DHL i PAH jest jedynym w ciągu dni. - dodaje Grzegorz Gruca.

Tradycją stał się już Bal Charytatywny, organizowany co roku jako zwieńczenie wspólnych działań DHL GF oraz PAH. Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się 8 lutego, licytowane były prace dzieci ze szkół objętych programem "Pajacyk". Dzięki hojności zgromadzonych gości, udało się zebrać środki na sfinansowanie ponad 2.300 posiłków, które w całości zostaną przekazane na rzecz programu "Pajacyk".

Oprócz długoletniej współpracy przy akcji "Pajacyk", DHL Global Forwarding wspiera PAH również w niesieniu pomocy w sytuacjach kryzysowych na świecie. Firma zorganizowała m. in. transport środków medycznych do Korei Północnej w 2014 roku.


4trucks.pl / DHL Global Forwarding

Przeczytaj też:
Utrudnienia w okolicy Alkmaar. Boeing jedzie.

Transport gabarytu zajął trzy dni.

 

Kierowca ciężarówki jednym z najlepiej zarabiających w Rosji

Według rosyjskich ekspertów poszukujących pracowników w Rosji, najlepiej płatne prace w 2018 roku dotyczyły IT, transportu, logistyki i produkcji.

Ciężarówka wywrócona na wietrze - kto winien?

W okresie jesienno-zimowym lub wiosną ciężarówki są narażone na silne podmuchy wiatru. czasem przewracają się.

44 tony - tak, ale pod pewnymi warunkami

Niemieckie Ministerstwo Transportu odrzuciło wniosek 17 spedytorów którzy domagali sie dopuszczenia do ruchu drogowego zestawów 44 tonowych.

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Głos Niemców w sprawie transportu

Coraz więcej samochodów ciężarowych porusza się po autostradach i drogach krajowych w Niemczech, co skutkuje rosnącą liczbą poważnych wypadków z ich udziałem.

Transport samochodami dostawczymi krytykowany w Niemczech

W Niemczech, w niedługim czasie, mogą nastąpić zmiany dotyczące transportu drogowego. Chodzi tu o samochody dostawcze z tzw. kurnikami na dachu.

Dlaczego Coca-Cola wybrała TomTom WEBFLEET?

Aplikacja WEBFLEET od TomTom jest prostym sposobem na zarządzanie flotą.

Doświadczony i zapracowany - kim jest polski kierowca?

Kto obecnie jeździ w firmach transportowych?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL