Węzeł Czechów na S17 otwarty

Węzeł Czechów na S17 otwarty

Kierowcy z Lublina mogą od czwartku korzystać z węzła Lublin Czechów na obwodnicy miasta wybudowanej w ciągu drogi ekspresowej S17 - informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Otwarty węzeł umożliwi oddanie do użytku wybudowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 809, znajdującego się na północ od węzła. Kierowcy będą mogli na węźle zjechać w kierunku Krasienina i Przytoczna.

Nowy wjazd na obwodnicę wykorzystają również mieszkańcy domów znajdujących się przy przedłużeniu ulicy Sławinkowskiej w Lublinie. GDDKiA zaleca jednak kierowcom korzystanie z węzła Lublin Rudnik w celu dotarcia na Czechów, gdyż ZDW nie ukończył jeszcze budowy przedłużenia ulicy Poligonowej, która połączy się z węzłem od strony południowej.

Od października 2014 r. kierowcy mogą korzystać z całej drogi S17 łączącej Kurów i Piaski. Do dziś węzeł Czechów znajdujący się na 10-kilometrowym odcinku obwodnicy Lublina, między węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik, był wyłączony z użytkowania, jednak ruch trasą odbywał się normalnie.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL