Skradzionym busem na zakazie

Skradzionym busem na zakazie

Policjanci zatrzymali 33-latka, który jechał krajową S3 skradzionym Iveco wartym ok. 60 tys. zł.

Samochód wyładowany był kradzionymi elektronarzędziami, a kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 5 lutego 2015 roku na drodze S-3 w rejonie zjazdu do Skwierzyny. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że trasą poruszać się może skradzione na terenie Niemiec Iveco. Dyżurny natychmiast skierował wszystkie patrole na drogę S3 oraz zablokował wszystkie ewentualne drogi zjazdu z trasy, powiadomił również sąsiednie powiaty. Policjanci zauważyli pojazd jadący w stronę Gorzowa Wlkp. w rejonie zjazdu do Skwierzyny. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych, okazało się, że 33-letni kierowca, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. Potwierdziła się również informacja, że wart ok. 60 tys. zł samochód oraz jego ładunek - markowe elektronarzędzia, pochodzą z kradzieży.

Przemysław R. usłyszał zarzut paserstwa, za co kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.


4trucks.pl / Policja.pl

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

W dniu 3 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu uczestniczyli w działaniach mających na celu usunięcie skutków zdarzenia drogowego z udziałem cysterny. Nie odpoczywał przy przewozie ADR

W dniu 1 czerwca inspektorzy WITD w Kielcach prowadząc kontrole w miejscowości Złota Woda przy DK 74 zatrzymali zespół pojazdów przewożący materiały niebezpieczne w postaci ciekłego asfaltu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL