9 miejsc i 43 osoby

9 miejsc i 43 osoby

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 4 lutego zatrzymali do kontroli 9-osobowy bus. Pojazdem podróżowały 43 osoby - obywatele Rumunii jadący do pracy w Szwecji.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze - Babimoście prowadzili kontrolę na drodze S-3 pod kątem zapobiegania nielegalnej migracji. Zdziwienie funkcjonariuszy nie miało granic, gdy w zatrzymanym do sprawdzenia 9-osobowym busie zobaczyli 43 osoby. Wszyscy - zarówno kierowca, jaki i 42 pasażerów - byli obywatelami Rumunii, którzy jechali do pracy w Szwecji.

Cudzoziemcy tłumaczyli, że do Nowego Sącza dotarli trzema pojazdami, ale ponieważ dwa z nich uległy awarii, kontynuowali podróż jednym samochodem.

Jako obywatele państwa należącego do Unii Europejskiej, Rumuni mogą swobodnie przekraczać wewnętrzne granice. Jednak tym razem ich przejazd przez Polskę wykroczył poza granice prawa, ze względu na rażące przekroczenie dopuszczalnej ilości pasażerów w pojeździe. Dlatego kierowca został zatrzymany przez policjantów z KMP w Zielonej Górze. Dziewięciu cudzoziemców mogło kontynuować podróż busem, zgodnie z przepisami, a pozostali spędzili noc w dworcowej poczekalni, gdzie otrzymali posiłek.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Przeczytaj też:
Straż Graniczna odzyskała skradzioną ciężarówkę

W dniu 22 stycznia br. funkcjonariusze z placówki SG w Rutce-Tartak odzyskali IVECO Stralisa z naczepą.

1000 PLN kary dla kierowcy ciężarówki za próbę wręczenia łapówki

Kierowca ciężarówki chciał wręczyć na granicy łapówkę.

Skradzione naczepy zatrzymane w Medyce

Naczepy wywozili ukraińscy kierowcy ciężarówek.

Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

BusStore Show 2017

Niesłabnące zainteresowanie autobusami używanymi

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL