Policjanci odzyskali skradzioną ciężarówkę

Policjanci odzyskali skradzioną ciężarówkę

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie odzyskali skradziony w Niemczech samochód ciężarowy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd znajdujący się przy stacji paliw w Rychwale. Wart ok. 80 tys. euro samochód został zwrócony właścicielowi.

Oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Koninie 25 stycznia br. wieczorem otrzymał informację, że prawdopodobnie w Rychwale znajduje się skradziona w Niemczech ciężarówka.

Mundurowi z komisariatu w Rychwale szybko zlokalizowali trefne auto. Ciężarowy DAF z naczepą stał zaparkowany na stacji paliw. Na pierwszy rzut oka nic nie wskazywało, aby pojazd pochodził z kradzieży. Ciągnik miał zamontowane polskie numery rejestracyjne.

Szybko jednak policjanci znaleźli fakty świadczące, że samochód jednak pochodzi z kradzieży. Na szybie naklejona była naklejka z numerem rejestracyjnym, który w międzynarodowym systemie został zarejestrowany jako skradziony. Kradzież zgłoszona została w Niemczech dosłownie kilka godzin wcześniej. Naczepa z kolei posiadała polskie tablice rejestracyjne skradzione w lipcu 2014 r. w miejscowości koło Poznania.

Cały zestaw został odholowany na parking strzeżony. 26 stycznia br. niemiecki właściciel mógł już cieszyć się odzyskanym autem o wartości około 80 tys. euro.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL