Doskonały wynik ALD Automotive w 2014 r.

Doskonały wynik ALD Automotive w 2014 r.

W minionym roku ALD Automotive Polska wynajęła swoim klientom ponad 3,5 tys. nowych samochodów.

ALD Automotive, wiodąca, międzynarodowa firma specjalizująca się w świadczeniu usług wynajmu długoterminowego oraz zarządzania flotami pojazdów, podsumowała wyniki działalności osiągnięte w Polsce w 2014 r. W tym okresie spółka wynajęła swoim klientom 3590 nowych samochodów, co oznacza wzrost o 75% w stosunku do poprzedniego roku. Jest to odzwierciedlenie rosnącej aktywności rynkowej firmy i potwierdzenie jej przynależności do grupy największych graczy na polskim rynku. W 2014 roku liczba samochodów finansowanych i zarządzanych przez spółkę wzrosła o ponad tysiąc, do poziomu ponad 8400 sztuk. Jest to 15%-owy wzrost w okresie minionych 12 miesięcy. Powiększyło się również grono klientów ALD Automotive, których liczba przekracza już 600.

- Wynik za ubiegły rok był rezultatem zmian, jakie zaszły w organizacji naszej firmy w ostatnim czasie. Wdrożyliśmy efektywne systemy, usprawniliśmy obsługę klienta oraz unowocześniliśmy ofertę, wprowadzając takie elementy, jak bezpłatna aplikacja dla kierowców ALD Mobile czy nowe, kompleksowe pakiety assistance. Rok 2014 możemy uznać również za udany, jeśli chodzi o rozwój pośredniego kanału sprzedaży w postaci programów realizowanych we współpracy z producentami samochodów. Uruchomiliśmy Nissan Business Finance, który jest już piątym programem obsługiwanym przez nas w tzw. modelu white label. Warunkiem rozwoju działalności naszej firmy jest sukces przedsiębiorców, którzy korzystają z proponowanego przez nas wynajmu długoterminowego pojazdów. Dlatego dziękuję wszystkim klientom i partnerom za współpracę w ubiegłym roku oraz życzę powodzenia w 2015 r. - powiedział Marek Małachowski, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska.

Działalność ALD Automotive dynamicznie rozwija się również w skali międzynarodowej. Na początku 2014 r. firma ogłosiła przekroczenie globalnie progu miliona samochodów i zajmuje drugą pozycję wśród największych światowych firm świadczących usługi wynajmu długoterminowego i zarządzania flotami pojazdów. W trzech pierwszych kwartałach 2014 r. liczebność flot pod opieką ALD Automotive na całym świecie wzrosła o 10,1% r/r. W ubiegłym roku firma kontynuowała również międzynarodową ekspansję, otwierając swoje biura w dwóch nowych krajach, w efekcie czego jest bezpośrednio obecna w 39 państwach, na 4 kontynentach. ALD Automotive posiada największy zasięg geograficzny spośród wszystkich firm specjalizujących się w wynajmie długoterminowym.

- W 2015 r. planujemy dalsze udoskonalanie naszej oferty, tak aby w niedalekiej przyszłości stać się liderem w zakresie jakości produktu i obsługi klienta. Naszą przewagą jest m.in. fakt, że serwisujemy flotę wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi, zarówno w zakresie napraw mechanicznych, jak i blacharsko-lakierniczych. W nowym roku będziemy koncentrować się na wdrożeniu nowoczesnych narzędzi z zakresu telematyki i raportowania. Wierzymy, że wysoka jakość, w połączeniu ze stabilnością firmy, jako części globalnej Grupy Société Générale, pozwolą nam umocnić pozycję rynkową i przekonać do naszych usług nowych klientów - dodał Marek Małachowski.


4trucks.pl / ALD Automotive

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL