WKTS i Cargo.LT rozszerzają współpracę o wymianę ładunków

WKTS i Cargo.LT rozszerzają współpracę o wymianę ładunków

Wolters Kluwer Transport Services i Cargo.LT ogłaszają nowy rozdział współpracy: wymiana ładunków na strategicznych trasach.

Wolters Kluwer Transport Services, wiodący europejski dostawca usług i oprogramowania do zarządzania transportem, i Cargo.LT, największa litewska giełda ofert transportowych działająca w krajach bałtyckich, ogłosiły, że zacieśniają współpracę między giełdami transportowymi: Teleroute, BursaTransport, 123Cargo i Cargo.LT. Obie firmy uzgodniły, że zaczną wymieniać ładunki na wybranych strategicznych trasach od połowy stycznia 2015 roku. Na takiej współpracy skorzystają klienci, a ponadto umożliwi ona połączenie rynku transportowego Europy Zachodniej i Południowej z Europą Środkowo-Wschodnią.

Współpraca przekłada się na więcej korzyści dla klientów:
Ten kolejny etap zacieśnienia współpracy wynika z zakończonego z powodzeniem ujednolicenia najlepszych praktyk dotyczących bezpieczeństwa i wdrożenia wspólnej, czarnej listy klientów pod koniec 2014 roku. Na wybranych strategicznych trasach obie firmy zaczną wymieniać ładunki, na czym skorzystają ich klienci. Najważniejsze trasy objęte współpracą wiodą do Europy Wschodniej, do krajów bałtyckich oraz przez teren Niemiec. Dodanie ich do oferty obu firm jest zgodne z misją każdej z nich i dążeniem do polepszenia połączeń między różnymi rynkami transportowymi w Europie.

Dzięki dzieleniu ładunków firmy Wolters Kluwer Transport Services i Cargo.LT mogą zwiększyć zasięg świadczonych przez nie usług (Cargo.LT - w regionie krajów bałtyckich, a WKTS - w Europie Środkowej i Zachodniej).

Najważniejsze korzyści dla klientów to:
• Dostęp do większej liczby ofert ładunku na dotychczasowych rynkach bez konieczności podniesienia cen
• Szersza gama przewoźników
• Szybszy czas odpowiedzi
• Lepsze połączenia między Europą Zachodnią, Północną, Środkową i Wschodnią
• Więcej dostarczonych ładunków
• Zwiększone bezpieczeństwo i ochrona

- Widząc profesjonalizm, zaangażowanie i entuzjazm firmy Cargo.LT na pierwszym etapie naszej współpracy, byliśmy przekonani, że możemy rozpocząć także wymianę ładunków. To partner godny zaufania, z którym razem możemy z powodzeniem dążyć do realizacji naszej misji, tj. lepszego połączenia na europejskim rynku transportowym, a przy tym dbać o bezpieczeństwo. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie naszym klientom wiele korzyści - mówi Fabrice Maquignon, dyrektor zarządzający firmy Wolters Kluwer Transport Services.

- Dzięki wymianie ładunków na strategicznie wybranych trasach klienci Cargo.LT mogą zaoferować wartość dodaną klientom Wolters Kluwer Transport Services i odwrotnie. Zwiększy się zarówno baza osób ogłaszających się na giełdach, jak i przeglądających zamieszczone na nich oferty, co z kolei doprowadzi do skrócenia czasu odpowiedzi oraz do tego, że więcej ładunków będzie mogło być dostarczonych na czas. To logiczne posunięcie na naszej drodze do rozwoju i zwiększenia efektywności transportu ładunków w Europie. - dodaje Laurynas Aidietis, dyrektor zarządzający firmy Cargo.LT.

Wzajemna współpraca
Partnerstwo to jest rezultatem wspólnego zaangażowania WKTS i Cargo.LT w udoskonalenie rynku i jest niezwykle ważne dla przyszłości wymiany ładunków i całokształtu działalności transportowej w Europie. Dzięki wymianie ładunków i udostępnianiu istotnych informacji więcej ładunków w całej Europie będzie dostarczanych bezpiecznie i na czas, co zwiększy zaufanie klientów w branży transportowej.


4trucks.pl / Wolters Kluwer Transport Services

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL