Rusza Generalny Pomiar Ruchu 2015

Rusza Generalny Pomiar Ruchu 2015

Za dwa dni, 22 stycznia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie Generalny Pomiar Ruchu, którego wykonanie zapowiadała w zeszłym tygodniu.

Pomiar zostanie wykonany na wszystkich drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA.

- Wyniki generalnych pomiarów ruchu są podstawowym źródłem informacji o ruchu drogowym w Polsce i wykorzystywane są m.in. do podejmowania decyzji o budowie nowych dróg, przebudowie istniejących, czy opracowywania projektów organizacji ruchu, a także przez inne instytucje w realizowanych przez nie zadaniach, m.in. policję, samorządy, GITD, GUS, uczelnie, jednostki naukowe - tłumaczy GDDKiA w komunikacie.

Natężenie ruchu będzie mierzone w wybranych dniach stycznia, marca, maja, lipca, sierpnia, października i grudnia na 1954 odcinkach pomiarowych. Pomiary będą wykonywane w cyklach 16- lub 24-godzinnych.

Osoby dokonujące pomiaru będą zapisywać pojazdy przejeżdżające drogą z podziałem na: motocykle, samochody osobowe, lekkie samochody dostawcze, samochody ciężarowe bez przyczep, samochody ciężarowe z przyczepami lub naczepami, autobusy i ciągniki rolnicze oraz rowery.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL