Michelin na podium

Michelin na podium

W tegorocznej rywalizacji rajdu Dakar zwycięzcy aż trzech z czterech kategorii prowadzili pojazdy wyposażone w opony Michelin.

Także kierowcy zajmujący kolejne miejsca na podium korzystali z ogumienia dostarczonego przez francuskiego producenta. Mini All4Racing kierowane przez Krzysztofa Hołowczyca, który osiągnął ogromy sukces i zajął trzecie miejsce, wyposażone było w opony MICHELIN.

W kategorii samochodów zwyciężył Nasser Al-Attiyah (Qatar Rally Team, MiniAll4Racing), który wśród kierowców samochodów triumfował w Dakarze po raz drugi. Jego zwycięstwo potwierdziło wytrzymałość opon Michelin w trudnych, a niejednokrotnie ekstremalnych warunkach panujących podczas rajdu. Opony Michelin charakteryzowały się jednocześnie uniwersalnością, która pozwoliła pokonać tysiące kilometrów bardzo różnorodnych dróg - od skalistych tras do pokrytych bardzo drobnym piaskiem terenów - w temperaturach wahających się od bardzo niskich do bardzo wysokich.

W tym roku również pozostałe miejsca na podium w kategorii samochodów zajęli kierowcy jadący na oponach Michelin. Drugi na mecie był Giniel de Villiers’a prowadzący Toyotę Hilux, trzeci Krzysztof Hołowczyc w Mini All4Racing.

Kierowcy tych samochodów korzystali z opon MICHELIN Latitude C.

Marc Coma na fabrycznym KTM 450 (Red Bull KTM Factory Team) do ostatniej chwili walczył o zwycięstwo wśród motocyklistów w Rajdzie Dakar. Opony Michelin wykorzystywali wszyscy motocykliści, którzy w tym roku stanęli na podium na mecie w Buenos Aires.

Motocykliści wykorzystywali opony MICHELIN Desert Race, wypełnione MICHELIN Bibmousse, zaawansowanym technologicznie produktem zastępujący powietrze w oponie i minimalizujący prawdopodobieństwo jej przebicia.

Przez ponad 20 lat opony MICHELIN były wybierane przez 70% zawodników startujących w rajdzie Dakar. Również w tym roku opony Michelin przyczyniły się do zajęcia trzech pierwszych miejsc przez rosyjskie załogi KAMAZ, wieloletniego partnera Michelin. Najszybszym spośród kierowców ciężarówek był w tym roku Ajrat Mardejew, kierujący Kamazem 4326 (Kamaz Master).

Ciężarówki wyposażono w opony MICHELIN XZL+.


4trucks.pl / Michelin Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL