Zaawansowane rozwiązania FMS dla floty pojazdów ciężarowych ASKO

Zaawansowane rozwiązania FMS dla floty pojazdów ciężarowych ASKO

WABCO Holdings Inc. ogłosił w dniu dzisiejszym, że jego spółka specjalizująca się w zarządzaniu flotą, Transics International, wyposaży wszystkie pojazdy norweskiej firmy ASKO NorgesGrupper w swoje wiodące rozwiązania do zarządzania flotą.

Transics wyposaży flotę handlową ASKO składającą się z 700 samochodów ciężarowych z naczepami w wiodące rozwiązania z zakresu zarządzania flotą, w tym komputery pokładowe, mobilne technologie i oprogramowanie biurowe. Tym samym Transics wspomoże największego producenta żywności w Norwegii w dalszej poprawie bezpieczeństwa i wydajności pracy jego floty.

Od połowy 2015 roku Transics zapewni posiadanym przez ASKO samochodom ciężarowym i naczepom unowocześnione stacjonarne komputery pokładowe TX-SKY, a także dostarczy mobilne aplikacje oparte na technologii smartfonów niezależnym operatorom floty ASKO. Oprogramowanie biurowe TX-CONNECT firmy Transics w pełni integruje strumienie informacji pochodzące ze stacjonarnych, mobilnych i połączonych rozwiązań w ramach jednego pulpitu nawigacyjnego. Ponadto Transics zainstaluje nowej generacji rozwiązanie telematyczne TX-TRAILERGUARD™. Firma planuje zakończenie projektu do końca 2016 roku.

Wprowadzony we wrześniu 2014 TX-TRAILERGUARD to pierwszy produkt, jaki pojawił się na rynku po nabyciu przez WABCO w lutym 2014 roku spółki Transics. TX-TRAILERGUARD to innowacyjne rozwiązanie telematyczne, które integruje uzyskiwane w czasie rzeczywistym dane z zaawansowanych pokładowych systemów hamowania, kontroli stateczności i wydajności marki WABCO z oprogramowaniem TX-CONNECT oraz powiązanym z nim pakietem systemów telematycznych firmy Transics.

- W wyniku strategicznego nabycia firmy Transics, klienci mogą czerpać korzyści z potężnej synergii rozwiązań do zarządzania flotą oferowanych przez Transics oraz specjalistycznej wiedzy firmy WABCO w zakresie systemów stosowanych w pojazdach. To również możliwość korzystania z wiodących technologii poprawy bezpieczeństwa i efektywności, a także z doświadczenia WABCO, firmy o zasięgu globalnym - powiedział Nick Rens, prezes dywizji Trailer Systems, Aftermarket and Off-Highway WABCO. - Cieszymy się, że możemy zapewnić ASKO innowacyjne rozwiązania do zarządzania flotą w chwili, kiedy ten największy norweski dystrybutor produktów spożywczych kontynuuje optymalizację swoich działań flotowych. - dodał.

- Rozwiązania Transics pozwolą firmie ASKO monitorować całą flotę pojazdów w czasie rzeczywistym - powiedział Svein Sollie, Transport Director, ASKO. - Zaawansowane systemy i technologie Transics ustanawiają bezpośrednie połączenie pomiędzy samochodami ciężarowymi, naczepami i ładunkiem a zadaniami biura. Będziemy nadal uzyskiwać cenne dane, które pozwolą nam poprawić wyniki w zakresie bezpieczeństwa i efektywności funkcjonowania naszej floty - dodał.

Rozwiązania do zarządzania flotą oferowane przez Transics dostarczają cennych informacji o lokalizacji, pokonywanej trasie, czasie dostawy, zużyciu paliwa i emisjach, czasie jazdy i postoju, obciążeniu osi, ciśnieniu w oponach, a także temperaturze ładunku pomagając w podejmowaniu kluczowych decyzji. Ponadto rozwiązania Transics sprawnie współpracują z oprogramowaniem ASKO służącym do nadrzędnego planowania trasy, dostarczonym przez firmę ORTEC. Jest to ogromne wsparcie w dalszej optymalizacji łańcucha dostaw ASKO.

Zdjęcie prasowe / podpis: Transics wyposaży całą flotę pojazdów użytkowych firmy ASKO składającą się z 700 samochodów ciężarowych i naczep w zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą, które pomogą poprawić wyniki w zakresie bezpieczeństwa i efektywności.


4trucks.pl / WABCO

Przeczytaj też:
Dalszy rozwój sieci serwisowej naczep Schmitz Cargobull w Polsce

Generalny przedstawiciel Schmitz Cargobull w Polsce - firma EWT Truck & Trailer poinformowała o otwarciu kolejnego serwisu.

Jakie ciężarówki kupowaliśmy w listopadzie?

Listopadowe zakupy nowych samochodów ciężarowych nieco zmalały.

Volvo Trucks z nowymi silnikami do modeli ciężarówek FH FM i FMX

Volvo Trucks zaprezentowało zmodernizowane silniki wysokoprężne D11 i D13 do samochodów ciężarowych Volvo FH, FM i FMX.

Gorsze warunki leasingu w 2019 roku - dla kogo?

Zmiany w przepisach o PIT i CIT oznaczają, że leasing droższych samochodów stanie się od stycznia znacznie droższy.

Unikatowa ciężarówka odnaleziona w Rosji trafiła do Niemiec

Specjalny zabytkowy ciągnik Faun został przetransportowany z Jekaterynburga, ponad 4000 kilometrów, do Niemiec.

Czesi wymieniają samochody - wojsko wybiera ciężarówki TATRA

Ministerstwo Obrony Republiki Czech zakupi 71 ciężarówek od Tatra Trucks.

Od 1 stycznia zakaz jazdy ciężarówkami w złą pogodę

W Holandii wchodzą nowe przepisy dotyczące kierowania pojazdami ciężarowymi przy złych warunkach pogodowych.

25 elektrycznych ciężarówek Volvo będzie dostępnych w wynajmie

Niemiecka firma zajmująca się wynajmem pojazdów użytkowych będzie oferować swoim klientom 25 w pełni elektrycznych pojazdów Volvo FL Electric.

OMNITRAC - Goodyear wprowadza zupełnie nową linię opon do samochodów ciężarowych

Dodatkową korzyścią dla przewoźnika jest podwójna gwarancja.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL