GDDKiA realizuje inwestycje za ponad 2 mld zł

GDDKiA realizuje inwestycje za ponad 2 mld zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie jest w trakcie realizowania inwestycji o wartości 2,14 mld zł.

Wśród nich jest między innymi przebudowa Trasy AK, budowa drogi S8 Opacz - Paszków oraz przebudowa drogi krajowej nr 79 Ryczywół - Kozienice.
Nowe drogi w 2015 roku

W 2015 roku zakończy się przebudowa drogi ekspresowej S8 na odcinkach Powązkowska - Modlińska oraz Opacz - Paszków. Przewidywany jest też koniec prac związanych z przebudową DK-79 Ryczywół - Kozienice. GDDKiA ma również w planach przygotowanie do remontu kolejnych odcinków dróg krajowych o łącznej długości ponad 107 km.

Przebudowywana Trasa AK wraz z mostem Grota-Roweckiego ma 4,6 km długości, prace ruszyły latem 2013 roku. W październiku 2014 roku udało się przebudować i oddać do użytku północną jezdnię trasy. Realizacja inwestycji o wartości 7096,3 mln zł powinna się zakończyć w październiku 2015 roku.

Rok 2015 powinien też przynieść kierowcom trasę łączącą węzeł Opacz i Paszków oraz powiązanie jej z drogą krajową nr 7. Dzięki tej inwestycji wartej niemal 566 mln zł, możliwe będzie bezproblemowe ominięcie Raszyna i Janek. Zadanie to ma zostać zakończone w grudniu 2015 roku.

Startują kolejne roboty
W listopadzie 2014 roku warszawski oddział GDDKiA podpisał umowę na budowę obwodnicy Marek. Droga o długości 15,4 km powstanie w ciągu trasy S8 i połączy węzeł Marki i Radzymin Południe. Prace pochłoną około 737,5 mln zł, a ich realizacja potrwa 32 miesiące.

W 2015 roku nastąpi też rozstrzygnięcie przetargów na budowę obwodnicy Góry Kalwarii, obwodnicy Radomia, przebudowę trasy S8 z Radziejowic do Paszkowa oraz budowę Południowej Obwodnicy Warszawy od węzła Puławska do węzła Lubelska. Aktualne GDDKiA czeka na oferty cenowe od potencjalnych wykonawców.

Plany remontowe
W 2014 roku w województwie mazowieckim wyremontowano 26 odcinków dróg krajowych o łącznej długości około 50 km. Łączna wartość zrealizowanych prac remontowych to około 34 mln zł. Prace remontowe zostały przeprowadzone również na czterech mostach na terenie województwa mazowieckiego.

Przeprawa w ciągu DK-57 w miejscowości Maków Mazowiecki została przebudowana, wyremontowany został most przez rzekę Wisłę w Wyszogrodzie. Remonty w 2014 roku objęły również most przez rzekę Pełkę w miejscowości Janki oraz przez rzekę Wisłę w Górze Kalwarii.

Na 2015 rok GDDKiA zamierza przeznaczyć na remonty około 70 mln zł. Ta kwota ma pozwolić na remont kolejnych 107 km dróg krajowych. Przebudową zostanie objętych 21 odcinków tras, jednak ich realizacja jest uzależniona od przyznania środków finansowych na ten cel.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL