Yanosik zdradza tajemnice firmowe

Yanosik zdradza tajemnice firmowe

Od kilku dni w aplikacji Yanosik trwa konkurs, który zainteresował użytkowników nie tylko ze względu na nagrody, ale także na dane, które ujawnia.

Kierowcy (a także konkurencja firmy) mogą przekonać się, ile zdarzeń na drodze zgłaszają użytkownicy i ile osób je potwierdza. My wiemy, co jeszcze zdradzą twórcy aplikacji!

W konkursie Yanosika codziennie jedna osoba może wygrać bon na paliwo o wartości 50 zł. Dla wielu jednak prawdziwą wartością są dane, które ujawniają organizatorzy. Oto kilka przykładów:
1. Jaką liczbę wypadków zgłosił rekordzista w aplikacji Yanosik w 2014 roku? Odp. 260.
2. Jaką liczbę patroli zgłosił rekordzista w aplikacji Yanosik w 2014 roku? Odp. 469.
3. Ile najwięcej potwierdzeń zdobyło pojedyncze zgłoszenie pracy drogowej w roku 2014? Odp. 793.
4. Ile najwięcej potwierdzeń zdobyło pojedyncze zgłoszenie patrolu w roku 2014? Odp. 524.

Wnioski?
Chcemy być ostrzegani - Polacy korzystają z aplikacji, które działają prewencyjnie. Z powyższych odpowiedzi wynika, że jeden patrol policji minęło minimum 524 użytkowników aplikacji Yanosik. Co najmniej 793 osoby zwolniły i zachowały szczególną ostrożność w miejscu, w którym zgłoszone zostały roboty drogowe.
W przypadku pojedynczego wypadku drogowego do aplikacji dotarły nawet 442 potwierdzenia od użytkowników, którzy go mijali.

Najbardziej aktywni użytkownicy wysyłają do aplikacji po kilkaset zgłoszeń rocznie. Jeśli to wynik tylko jednej osoby, to ile kliknięć generuje aplikacja, kiedy w jednym momencie zalogowanych jest ponad 100 000 aktywnych użytkowników? To wyniki, które można liczyć w milionach.
Mimo że odpowiedzi uczestników konkursu są szacunkowe, to codziennie Yanosik zdradza prawidłową odpowiedź, a tym samym wskazuje osobę, która była najbliżej prawdy.

Igranie z ogniem czy strategiczny krok?
Przy ujawnianiu tego typu danych nasuwa się pytanie, czy cała akcja nie odbije się Yanosikowi czkawką. Konkurencja dostaje liczby podane na tacy i z łatwością może je wykorzystać do swoich celów. Wiedzą również, do jakich wyników dążyć (bo nie ma co ukrywać, że Yanosik jest liderem na rynku w rozwiązaniach tego typu). Z drugiej strony można założyć, że twórcy konkurencyjnych rozwiązań przestali spać spokojnie po przeczytaniu yanosikowych rewelacji.

Co będzie następne?
Twórcy Yanosika podjęli decyzję, by zaufać swoim użytkownikom i zdradzić im dotychczas ukrywane sekrety. Postanowiliśmy wyciągnąć z nich jeszcze więcej i dowiedzieć się, o co jeszcze zapytają w konkursie.

W następnych dniach można spodziewać się jeszcze ciekawszych pytań, na przykład: ile kilometrów przejechał rekordzista w naszej aplikacji, ile kilometrów dróg ma nasza mapa, ile osób odwiedziło stronę yanosik.pl. Do tej pory zainteresowanie konkursem było spore, więc liczymy na jeszcze większą frekwencję - mówi Krzysztof Baranowski, odpowiedzialny za organizację konkursu.


4trucks.pl / Yanosik.pl

Przeczytaj też:
Wakacyjny Konkurs FOTO 8. edycja - nagrody

Za nami burzliwe obrady i jak zwykle dylematy.

 

Konkurs Noworoczny 4Trucks.pl - kalendarze 2019

Jak co roku mamy dla was cudowne noworoczne upominki.

Solaris Urbino w konkursie o tytuł autobusu roku

Od 30 maja do 3 czerwca w Brukseli odbywać się będzie kolejna edycja Bus Euro Test. Europejski Mechanik Roku 2016 firmy DAF wybrany

Nagrodę „Europejski Mechanik Roku 2016 firmy DAF” zdobył Adam Baker (lat 31), pracownik serwisu dealerskiego Chassis Cab Truck Centre w Ipswich w Wielkiej Brytanii. Wielton walczy o tytuł Mistrza GPW 2015

Wielton znalazł się wśród 8 najlepszych spółek walczących o tytuł Mistrza GPW 2015. Konkurs Mobil Delvac - znamy najefektywniejszych kierowców ciężarówek

Znamy laureatów 3. edycji konkursu Mobil Delvac 1 Driver Efficiency Challenge, promującego efektywną jazdę wśród kierowców ciężarówek zespołu Formuły 1, McLaren-Honda. Pekaes wyróżniony wśród najlepszych spółek giełdowych

Pekaes, jeden z wiodących operatorów logistycznych w kraju, został laureatem I edycji konkursu CEE Capital Market Awards w kategorii „Turnaround of the Year”. Kierowcy siłowali się na rękę na targach Inter Cars w Warszawie

Każdy duży chłopak kocha ciężarówki i siłowanie się na rękę – to można było usłyszeć podczas finału Mobil Delvac Strong Traker na 15. Targach Inter Cars w Warszawie. Konkurs Optifuel Challenge już za nami

W czwartek 10 września jedenastu finalistów spotkało się w siedzibie firmy Intruck, Volvo Group Trucks Center w Karpinie pod Warszawą.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL