Rusza budowa kolejnego odcinka S3

Rusza budowa kolejnego odcinka S3

Wrocławski Oddział GDDKiA podpisał umowę na kolejny, prawie 14,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ.

Jego wykonawcą będzie konsorcjum firm Salini/Todini/Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Tribex, który zrealizuje zadanie za ok. 561 mln zł.

To już trzecia umowa, jaką GDDKiA podpisała w ciągu ostatnich kilku dni na budowę trasy S3.
W piątek, 19 grudnia, podpisano umowę na dwa zadania od Nowej Soli do węzła Gaworzyce i od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów o łącznej długości ponad 33 km. Wartość wszystkich trzech umów to ok 1,3 mld zł.

Wybrano też wykonawców pozostałych dwóch odcinków S3 od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe (zadanie IV) oraz od węzła Lubin Południe do węzła Legnica II (zadanie V). Na zadanie IV wpłynęło odwołanie, natomiast zadanie V znajduje się w kontroli uprzedniej u Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Podpisanie umów planowane jest w styczniu 2015 r.

Budowa drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy będzie liczyła prawie 80 km a jej koszt to ok. 2, 5 mld zł. Planowany termin oddania do ruchu to połowa 2018 roku.

Na etapie przetargu znajdują się również dwa kolejne odcinki S3 od Legnicy do Jawora i od Jawora do Bolkowa o łącznej długości ponad 38 km. Podpisanie umów planowane jest w połowie 2015 roku, a oddanie do ruchu na przełomie 2018/2019 r.


4trucks.pl / gddkia.gov.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL