Wspólna akcja AmberOne i Yanosika

Wspólna akcja AmberOne i Yanosika

Podróżowanie autostradą to zdecydowanie najszybszy i najbardziej komfortowy sposób przejazdu. Jak można sprawdzić, że będzie jeszcze bardziej przyjazny kierowcom?

Producent Yanosika we współpracy z AmberOne Autostradą A1 dodał w czerwcu tego roku funkcję asystenta kierowcy na autostradzie w swojej aplikacji. W ten weekend ma ona szansę wzbogacić się o kolejne 100 000 użytkowników.

Wsparcie na autostradzie
Funkcja asystenta kierowcy na autostradzie jest dostępna na odcinku AmberOne Autostrady A1 Rusocin - Czerniewice. Użytkownicy aplikacji są poinformowani o wjeździe oraz wyjeździe z danego odcinka autostrady. W aplikacji pojawia się ikona, po kliknięciu której wyświetlone są przydatne informacje, takie jak opłaty, zjazdy, czy kontakt, ale również odległość do kolejnej stacji paliw, co ułatwia planowanie postojów. Bardzo istotnym usprawnieniem z punktu widzenia bezpieczeństwa jest reagowanie przez aplikację na zmniejszenie prędkości pojazdu do określonej wartości (z wyłączeniem oczywiście takich miejsc jak zjazdy, wjazdy, MOP oraz PPO). W takiej sytuacji kierowca otrzymuje informację, o tym na którym kilometrze autostrady się właśnie znajduje. Wyświetlany jest również numer kontaktowy do Centrum Kontroli Ruchu. Kierowca nie musi więc udawać się do kolumny alarmowej (co może być kłopotliwe w razie niesprzyjających warunków pogodowych), ale może zadzwonić po pomoc bezpośrednio z poziomu aplikacji. Przypomina ona także kierowcy jak należy postępować w razie awarii (o tym, aby włączyć światła awaryjne, czy ustawić trójkąt ostrzegawczy).

Należysz do społeczności? Wyraź to!
Od piątku 19 grudnia przez 3 dni na bramkach na autostradzie A1 będą rozdawane naklejki na auta Yanosik.pl - Bezpiecznie do celu. W sumie do kierowców trafi 100 tys. takich naklejek. - Okres przedświąteczny wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Poprzez akcję z naklejkami chcemy zachęcić kierowców do bezpieczniejszego podróżowania. - mówi Jakub Wesołowski, Neptis S.A. - Aplikacja nie tylko przypomina o zdjęciu nogi z gazu, ale może również pomóc podróżującym autostradą w sytuacjach awaryjnych - dodaje.

Zupełnie nowy projekt
Informacje przesyłane do systemu Yanosik przez kierowców jadących danym odcinkiem autostrady trafiają również do Centrum Kontroli Ruchu, który otrzymuje w ten sposób aktualne informacje o ewentualnych wypadkach. Obustronna wymiana informacji pozwala operatorowi autostrady na przekazywanie kierowcom komunikatów poprzez nowy kanał informacyjny jakim jest aplikacja. Warto zauważyć, że jest to jedyny taki projekt w Europie, łączący informowanie o sytuacji na autostradzie z tak dużą społecznością kierowców. Nowocześniejszy niż znany na zachodzie system TMC, stosowany w fabrycznych radiach samochodowych.


4trucks.pl / Creandi.pl

Przeczytaj też:
Wyprzedzała ciężarówkę, została nagrana i trafiła na policję

Młoda kobieta wyprzedzała ciężarówkę na zakręcie, na podwójnej ciągłej. Samochód z przeciwka musiał zjechać na pobocze.

Korytarz życia - czy jesteśmy świadomi

Czy wszyscy zdajemy sobie sprawę ja powinniśmy się zachować podczas, gdy oczekujemy w autostradowym korku?

Jakie ubezpieczenia wykupić

Standardowe OC czasami może nie wystarczyć, pokazuje wypadek w Bolonii

Jazda na zderzaku powoduje wypadki

3300 pomysłów, jak rozwiązać problem

Niezwykły pomysł Norwegów

Sposób na bezpieczną jazdę tirem prezentuje… mama Spada liczba wypadków z udziałem ciężarówek

W ciągu dziesięciu lat liczba wypadków z udziałem samochodów ciężarowych spadła ponad dwukrotnie. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny płaci coraz więcej, ale nie za wszystko

Nieubezpieczeni i nieznani sprawcy powodują około 1 procent wszystkich szkód z wypadków komunikacyjnych w Polsce*. Na wakacje weź aplikację UFG

Kierowcy z województw dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego - powodują najwięcej szkód z komunikacyjnego OC – wynika z ostatniej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Maj rekordowy pod względem szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych

Maj jest rekordowy, jeśli chodzi liczbę szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli za wypadki drogowe które wydarzyły się w danym miesiącu - wynika z raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, przygotowanego na podstawie danych z ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL