DB Schenker Logistics po raz kolejny dla Szlachetnej Paczki

DB Schenker Logistics po raz kolejny dla Szlachetnej Paczki

Już od 2001 roku Polacy wspierają Szlachetną Paczkę, a od 7 lat partnerem logistycznym projektu jest DB Schenker Logistics.

Operator logistyczny nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Wiosna w 2008 roku, stając się oficjalnym partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki. Od tamtej pory co roku wykorzystuje swoje know-how, sieć logistyczną i zespół pracowników oraz partnerów biznesowych, aby sprawnie dostarczyć paczki dla tysięcy potrzebujących rodzin.

- W Stowarzyszeniu Wiosna pracują ludzie o wielkich sercach, bardzo zaangażowani w to, co robią. To dzięki nim nasza firma jako partner logistyczny może wziąć udział w tym projekcie i nieść pomoc potrzebującym. Bez ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób nie byłoby Szlachetnej Paczki. Wspaniałe jest to, że możemy pomóc, wykorzystując dostępne nam narzędzia i rozwiązania.- mówi Dagmara Pawelec z Oddziału Kraków DB Schenker Logistics, która od wielu lat koordynuje działania dla Szlachetnej Paczki.

Niecodzienny potok weekendowych przesyłek
Co należy do zadań DB Schenker Logistics? Kluczowym celem jest transport zebranych przez wolontariuszy paczek do wskazanych przez organizatora magazynów dystrybucyjnych. Skala działań jest bardzo duża. Projektu nie da się porównać z obsługą żadnego innego klienta biznesowego. Podczas finału akcji trzeba zgrać ze sobą wiele elementów, a do ostatniej chwili nie wiadomo, ile dokładnie samochodów będzie zaangażowanych i na jakich trasach. Przesyłki są odbierane i dostarczane w weekend.

- Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - to hasło przyświeca Paczce na co dzień. Pomagamy, kiedy kryzys wynika nie z lenistwa, nie z zaniedbania, ale ze zdarzeń losowych. Przecież zdarzają się choroby, wypadki. Marzę o Polsce, w której Szlachetna Paczka nie jest już potrzebna, w której Polacy, spotykając człowieka w potrzebie, mówią: Chodź, ja mogę Ci pomóc - mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki.

Realizacja projektu logistycznego o tej skali, nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników, przewoźników i kierowców DB Schenker Logistics. - Pomagam Szlachetnej Paczce z wielu powodów. Przede wszystkim podoba mi się sama idea niesienia bezinteresownej pomocy rodzinom. Jedni wspierają materialnie, a ja ze swojej strony mogę zaoferować bezpieczny transport paczek. - mówi Rafał Wacławek, kierowca współpracujący z DB Schenker Logistics, który od 3 lat angażuje się w pomoc "Szlachetnej Paczce", transportując dary dla potrzebujących rodzin.

Nie tylko transport
Partnerstwo ze Szlachetną Paczką to nie tylko logistyka. Pracownicy z różnych oddziałów firmy co roku biorą czynny udział w programie jako darczyńcy, przygotowując wybranym rodzinom paczki. Angażują do zbiórki nie tylko współpracowników, ale również rodziny i klientów, dla których pracują na co dzień. Tylko w tym roku podczas XVI edycji projektu pracownicy z 14 lokalizacji DB Schenker Logistics przygotowali paczki dla 17 rodzin. Średnia wartość jednej paczki to 1800 zł.

- Współpraca ze Szlachetną Paczką nie jest jednorazową akcją filantropijną, ale wieloletnim partnerstwem opartym na wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialności. Zespół naszych pracowników, przewoźników i kierowców, podchodzi do niej z pełnym zaangażowaniem i dbałością o jakość. - mówi Beata Konecka, marketing manager w DB Schenker Logistics.

DB Schenker Logistics za swoje zaangażowanie co roku otrzymuje tytuł Przyjaciela Szlachetnej Paczki. Projekt został także wyróżniony w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu Dobre Praktyki 2013. Wsparcie dla Szlachetnej Paczki zostało również docenione w całej międzynarodowej sieci DB Schenker. W 2014 roku polska spółka otrzymała nagrodę korporacyjną DB Award - za społeczne zaangażowanie w ramach projektu Szlachetna Paczka.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje