Dziś otwarcie odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania

Dziś otwarcie odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania

Już dziś (19 grudnia) wieczorem nastąpi otwarcie ostatniego odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11.

Inwestycję realizowała firma Skanska, a wartość kontraktu to 460 mln zł.

Jak podaje GDDKiA, w piątek od godziny 14, wykonawca robót przystąpi do zmiany organizacji ruchu. Operacja to może potrwać około dwóch do trzech godzin. Pełna dostępność odcinka powinna zostać osiągnięta po godzinie 17. Generalna Dyrekcja zaznacza, że ze względu na złożoność operacji, godzina ta może ulec zmianie.

Zachodnia obwodnica miasta powstaje w kawałkach. Przed mistrzostwami Euro 2012 udało się otworzyć odcinek od autostrady A2 do węzła Poznań Tarnowo Podgórne. Pod koniec października zeszłego roku GDDKiA oddała do użytku odcinek Poznań Północ - Poznań Rokietnica. Brakujący odcinek łączący te dwa fragmenty ma 5,3 km długości.

Poślizg na budowie tej inwestycji wynikał między innymi z konieczności przeniesienia ślimaka z gatunku poczwarówki jajowatej. Taka potrzeba pojawiła się w I kwartale 2013 roku. Z kolei na początku 2014 roku Skanska poprosiła o wydłużenie czas realizacji prac ze względu na konieczność zabezpieczenia ropociągu Przyjaźń.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL