Szlachetne paczki od pracowników Inter Cars

Szlachetne paczki od pracowników Inter Cars

Za nami weekend cudów, w dokonaniu których swój udział mieli pracownicy Grupy Inter Cars.

Dzięki ich zaangażowaniu i wielkiemu sercu, kilkadziesiąt paczek z różnymi darami trafiło do trzech najbardziej potrzebujących rodzin z rejonu gminy Pomiechówek (pow. nowodworski).

Za nami finał XIV edycji Szlachetnej Paczki. Do najbiedniejszych rodzin, będących w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej docierali wolontariusze z całego kraju. Na pomoc ruszyli również pracownicy Inter Cars SA.

Na początku akcji w Inter Cars, wytypowane zostały trzy rodziny, dla których przeprowadzono zbiórkę darów. Pierwszą z nich była rodzina 83-letniej pani Danuty, mieszkającej z 62-letnim synem, Hubertem. Oboje mają poważne problemy zdrowotne. Pani Danuta przeszła operację nowotworu w okolicach twarzy, jej syn - udar. Ich największą potrzebą była lodówka, na zakup której nie mogli sobie od dawna pozwolić. Przez wysokie koszty leczenia, rodzinie nie wystarczało środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Pomoc nie ominęła również pani Agnieszki, matki wychowującej samotnie pięcioro dzieci. Najmłodszy, 4-letni Dawid choruje na padaczkę, ma też całościowe zaburzenia rozwojowe. Rodzina mieszka w wyjątkowo skromnych warunkach. Ich dom to dwa niewielkie pomieszczenia, w których jedno pełni rolę kuchni a drugie pokoju dziennego i sypialni dla dzieci. Pieniędzy nie wystarcza na odzież i przybory szkolne. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się uczą i pomagają mamie w codziennych obowiązkach.

Pomoc dotarła również do ojca samotnie wychowującego 11-letnią córkę. 53-letni mężczyzna ma chore serce i zaawansowaną cukrzycę. Wraz z córką marzyli m.in. o farbach i narzędziach potrzebnych do przeprowadzenia drobnego remontu. Ich sytuacja mieszkaniowa jest bardzo ciężka, zajmują drewniany dom w bardzo złym stanie technicznym.

Dzięki ofiarności pracowników Grupy Inter Cars trzy rodziny otrzymały dokładnie to, czego potrzebowały najbardziej. Wśród przekazanych darów była żywność, odzież, artykuły chemiczne oraz zabawki. Udało się także kupić dwie lodówki i dwie kuchenki oraz aparat słuchowy.

Organizatorzy Szlachetnej Paczki z rejonu Pomiechówek, umożliwili to, aby pracownicy Inter Cars sami przekazali zebrane przez siebie prezenty. W piątek, 12 grudnia, bus dostawczy wypchany po brzegi różnymi podarunkami wyruszył w kierunku rodzin. Bezpłatny transport zapewniła firma MARCO Marek Wiśniewski. Nikogo nie ominęły łzy wzruszenia. Rodziny z dużą wdzięcznością odbierały dary i podkreślały, że dzięki im, zbliżające się święta Bożego Narodzenia upłyną w przyjemnej i dostatniej atmosferze.


4trucks.pl / Inter Cars SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL