Smartwatch Scania wyprzedza czas

Smartwatch Scania wyprzedza czas

Scania podąża za najnowocześniejszą techniką nie tylko w konstrukcji ciężarówek, ale również w obowiązujących trendach i proponuje smartwatch, zegarek, który komunikuje się z ciężarówką.

Za pomocą Scania smartwatch można szybko i wygodnie zasięgnąć informacji o zużyciu paliwa, stylu jazdy czy średniej prędkości pojazdu. Ponadto zegarek umożliwia czytanie e-maili, wiadomości tekstowych oraz zawiadamia o połączeniach telefonicznych.

Mattias Lundholm, dyrektor Scania Connected Services and Solutions, zwraca uwagę, że "inteligentne" zegarki stawiają dopiero pierwsze kroki i nie są szeroko rozpowszechnione. - Dostrzegamy jednak doskonałą możliwość zintegrowania zegarka z systemami ciężarówki, aby tą drogą przekazywać kluczowe informacje oraz monitorować i analizować dane o flocie pojazdów.

Scania opracowała smartwatch wspólnie z Sony Mobile.

- Chcemy opracować rozwiązanie, które sprawi, że Scania Watch będzie najprawdziwszym przyjacielem kierowcy. Istniejące już aplikacje są skierowane głównie do firm transportowych i osób zarządzających logistyką. Scania Watch w połączeniu z nową aplikacją idzie o krok dalej i pomaga kierowcy w codziennej pracy.- dodaje Jonas Svanholm, Menedżer projektu ze strony firmy Scania.

Pierwsza wersja urządzenia powstanie w limitowanej serii 999 egzemplarzy, nazwanych "Black Griffin". Scania będzie udoskonalać zegarek zwiększając jego użyteczność i dodając nowe funkcje poprzez aktualizacje do ściągnięcia.

- Mamy nadzieję, że nowsze wersje będą dostarczać dodatkowych informacji, takich jak np. puls kierowcy - mówi Svanholm. - To zwiększy możliwości zegarka o monitorowanie zdrowia kierowcy, z korzyścią dla bezpieczeństwa.


4trucks.pl / Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL