Lidl wybiera IVECO

Lidl wybiera IVECO

Lidl wybiera IVECO na dostawcę największego parku pojazdów ciężarowych napędzanych LNG we Włoszech.

IVECO, marka pojazdów użytkowych CNH Industrial, współpracuje z firmą LC3 w związku z realizacją usług logistycznych przez 15 ciężkich samochodów ciężarowych IVECO Stralis Natural Power z silnikami na skroplony gaz ziemny (LNG) wyprodukowanymi przez jej siostrzaną spółkę FPT Industrial. Użytkownikiem pojazdów będzie międzynarodowa sieć supermarketów Lidl. Nawiązana współpraca jeszcze bardziej umacnia pozycję CNH Industrial jako europejskiego lidera pojazdów napędzanych gazem ziemnym.

CNH Industrial realizuje ważny etap promocji pojazdów użytkowych napędzanych gazem ziemnym. W ramach współpracy z włoskim oddziałem międzynarodowej sieci supermarketów Lidl (Lidl Italia) firma wykorzystuje posiadany potencjał produkcyjny i najnowocześniejsze technologie w celu dostarczenia swojemu klientowi przyjaznego rozwiązania, które zaspokoi jego potrzeby związane z logistyką i obsługą łańcucha dostaw.

Od 2015 r. Lidl Italia będzie dysponował największym parkiem pojazdów napędzanych gazem ziemnym w całych Włoszech, gdzie działa 570 sklepów tej sieci. Włoski oddział Lidla otrzyma do użytkowania 15 samochodów ciężarowych Iveco Stralis Natural Power z silnikami przystosowanymi do zasilania skroplonym gazem ziemnym (LNG). Pojazdy są wyposażone w jednostki Cursor 8 CNG Euro VI wyprodukowane przez FPT Industrial, czyli należącą do CNH Industrial spółkę odpowiedzialną za zespoły napędowe.

Nad wprowadzeniem pojazdów napędzanych LNG do eksploatacji czuwa LC3 - czołowa firma logistyczna specjalizująca się w transporcie towarów w kontrolowanej temperaturze. 15 pojazdów dla Lidl Italia stanowi część partii 50 Stralisów LNG, które Iveco ma dostarczyć firmie LC3.

Eksploatacja pojazdów napędzanych skroplonym gazem ziemnym, uważanym za jedno z najbardziej przyjaznych dla środowiska paliw na rynku, ma szereg zalet - jest to rozwiązanie ekologiczne i rentowne dla operatora takiego parku pojazdów. W porównaniu z olejem napędowym gaz ziemny znacznie zmniejsza ogólne oddziaływanie pojazdu na środowisko (emisja cząstek stałych niższa o 95%, emisja tlenków azotu niższa o 35% i emisja CO2 niższa nawet o 10%). Paliwo to jest także o 20% tańsze.


4trucks.pl / Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL