Stena Line zwiększa pojemność pasażerską i frachtową na linii Holyhead-Dublin

Stena Line zwiększa pojemność pasażerską i frachtową na linii Holyhead-Dublin

Koncern promowy Stena Line potwierdził zmianę tonażu na linii Holyhead (Wielka Brytania) - Dublin (Irlandia) na początku 2015. Obecnie kursujący prom Stena Nordica zostanie zastąpiony większą jednostką typu RoPax, statkiem Stena Superfast X.

Stena Line wymieni jeden ze swoich statków na linii Holyhead-Dublin. Obecnie obsługująca tę trasę jednostka Stena Nordica zostanie zastąpiona większym Stena Superfast X. Warto dodać, że statek Stena Nordica jest dobrze znany też polskim pasażerom - kilka lat temu kursował na linii Gdynia-Karlskrona.

Nowy statek o nazwie Stena Superfast X jest siostrzaną jednostką nagradzanych promów Stena Superfast VII i VIII, które obecnie obsługują linie promowe Stena Line na Morzu Irlandzkim. Stena Superfast X może pomieścić do 1200 pasażerów i zapewnia blisko 2000 powierzchni ładunkowej, co równa się około 120 samochodom ciężarowym lub 310 osobowym.

- Zapewnienie dodatkowych możliwości przewozowych na linii promowej Holyhead-Dublin to ważny krok w rozwoju strategicznym Stena Line na Morzu Irlandzkim. Nasi klienci frachtowi oraz pasażerowie uzyskają dostęp do jeszcze lepszej obsługi na tym kluczowym dla handlu i turystyki połączeniu między Irlandią a Wielką Brytanią - zwłaszcza teraz, gdy widzimy bardzo obiecujące oznaki przyszłego wzrostu. - powiedział Ian Davies, dyrektor Stena Line odpowiedzialny za połączenia promowe na południowym obszarze Morza Irlandzkiego.

- Wprowadzając znacznie większy statek na tej trasie, pokazujemy nasze zaangażowanie w rozwój wymiany handlowej i turystyki, co będzie odgrywać kluczową rolę w rozkręcaniu gospodarki po obu stronach Morza Irlandzkiego. W ciągu ostatnich 5 lat, Stena Line zainwestowała ponad 250 mln funtów w działalność na Morzu Irlandzkim. Jesteśmy przekonani, że poprawa koniunktury w Wielkiej Brytanii i Irlandii pokazuje, że to znaczące zaangażowanie naszych zasobów zostało dobrze rozłożone w czasie. Dla turystów Dublin jest główną bramą do Irlandii i dlatego tak istotne jest, aby miał najlepsze możliwe połączenia transportowe. Cieszymy się, że dzięki nowemu, większemu statkowi, będziemy w stanie przyczynić się do wzrostu liczby turystów w przyszłym roku oraz w kolejnych latach. - dodał Ian Davies.

Przed wprowadzeniem na linię Holyhead-Dublin na początku 2015 Stena Superfast X będzie przebudowana w gdańskiej Stoczni Remontowa. Statek będzie posiadał szereg udogodnień, w tym osobne przestrzenie wypoczynkowe dla kierowców frachtowych oraz pasażerów; kawiarnię Barista Coffee House, restaurację Met Bar and Grill, sklep pokładowy oraz inne miejsca, w których można odpocząć i cieszyć się morskim rejsem - w tym vipowski salon Stena Plus.


4trucks.pl / Stena Line

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL