Daily4Africa

Daily4Africa

Wyprawa Daily 4x4 po Afryce odwiedziła siedem krajów w celu promowania bezpieczeństwa drogowego i zakończyła się w Dżibuti w Afryce wschodniej.

Angola, Kongo, Zambia, Tanzania, Kenia, Etiopia i Dżibuti - siedem krajów, prawie 60 dni, łącznie ponad 11 000 kilometrów przez spektakularne krajobrazy Afryki. Tak można opisać drugą edycję wyprawy "Daily4Africa" zorganizowanej przez IVECO i Taurinorum Travel Team. Do celów wyprawy wykorzystano dwa specjalnie wyposażone samochody IVECO Daily w wersji z napędem 4x4. Celem tej wyprawy, która trwała przez prawie dwa miesiące, była edukacja oraz podkreślenie znaczenia bezpieczeństwa drogowego wśród lokalnej populacji, a także potwierdzenie
doskonałych osiągów i niezawodności samochodu Daily 4x4, który musiał poradzić sobie pokonując odległe i trudne do przebycia obszary Afryki.

Inicjatywa Daily4Africa, jest wynikiem współpracy pomiędzy IVECO a Taurinorum Team, agencją specjalizującą się w organizacji przedsięwzięć przygodowych do celów filmów dokumentalnych. Inicjatywa ma pomagać w promocji i wzmacnianiu przekazu o bezpieczeństwie i prawidłowym zachowaniu na drogach, które są głównym tematem komunikatu kierowanego przez IVECO. Bezpieczeństwo i prawidłowe zachowanie na drogach były tematem przewodnim różnych działań międzynarodowych w ostatnim roku, a także współpracy nawiązanej pomiędzy IVECO, IVECO Bus, New Holland Agriculture i Case Construction Equipment oraz Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) w ramach kampanii FIA na rzecz bezpieczeństwa drogowego "FIA Action for Road Safety". Bezpieczeństwo stanowi dla IVECO podstawową wartość - technologia stosowana w zaawansowanych systemach bezpieczeństwa stanowi zasadnicze narzędzie ochrony kierowcy, innych użytkowników dróg, pojazdu i jego ładunku.

Wyprawa, która wyruszyła w połowie września z Luandy w Angoli, dotarła do miasta Dżibuti w Republice Dżibuti, przebywając siedem krajów w Afryce i zatrzymując się u głównych dealerów IVECO na tym terytorium. Na każdym etapie organizowano prezentację pojazdu dla przedstawicieli głównych mediów, klientów i opinii publicznej, łącznie z jazdami testowymi.

Cała ekspedycja została udokumentowana na filmie i zdjęciach, Zostały one opublikowane na specjalnej stronie internetowej www.daily4africa.com i na stronie Taurinorum Team na Facebooku (www.facebook.com/TaurinorumTeam), którą do tej pory polubiło ponad 16 000 użytkowników.

Iveco w Afryce
Przybycie do Dżibuti wiązało się także z możliwością udziału w oficjalnym otwarciu nowego obiektu "Al Ghandi" - jednego z najważniejszych dealerów marki na Bliskim Wschodzie. Al Ghandi rozszerza obecnie swoją obecność na terytorium Rogu Afryki, poszukując nowych możliwości biznesowych na tym obszarze. Firma świętowała również niedawno ponad 25 lat współpracy z IVECO.

- Będąc ważnym uzupełnieniem kompleksowej sieci dystrybucji IVECO w Afryce, ta ostatnia inwestycja potwierdza rosnące znaczenie tego terytorium dla spółki - skomentował Luca Sra, dyrektor Sprzedaży Iveco na Afrykę i Bliski Wschód.

Firma IVECO jest obecna w Afryce, oferując pełny asortyment modeli wytwarzanych na rynek lokalny i prowadząc działalność za pośrednictwem 74 dealerów i ponad 100 salonów sprzedaży. Ponadto w całej Afryce znajduje się ponad 120 centrów oferujących klientom wsparcie posprzedażowe. Produkty IVECO przeznaczone na rynek afrykański zostały przeprojektowane i dostosowane do potrzeb lokalnych, dzięki czemu zapewniają najlepsze osiągi, radząc sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i drogowymi.

Daily 4x4
Daily 4x4 to pojazd odpowiedni do wszelkich możliwych zadań nawet w najtrudniejszym terenie, co wynika z jego wyjątkowej solidności, osiągów i niezawodności. Jego podwyższone podwozie zapewnia kierowcy doskonałe pole widzenia, co stanowi znaczącą przewagę w sytuacjach, gdy jazda w terenie może oznaczać całkowity brak wyznaczonej drogi. Kąt natarcia wynoszący 50°, kąt rampowy do 30°, kąt zejścia do 41° oraz głębokość brodzenia na poziomie 660 mm potwierdzają, że pojazd jest naprawdę w stanie dotrzeć wszędzie. Jego kabina wyróżnia się komfortem. Główne elementy sterowania oraz sterowanie skrzynką rozdzielczą rozmieszczone są w optymalny sposób pod względem ergonomiki.

Sercem Daily 4x4 jest silnik F1C z czterema cylindrami w rzędzie, co łącznie daje 3-litrową pojemność silnika i moc 146 KM oraz moment obrotowy 350 N/m przy 1400 do 2600 obr./min. Daily 4x4 jest dostępny w dwóch wersjach dopuszczalnej masy całkowitej (3,5 t i 5,5 t) z długim lub krótkim rozstawem osi (3050 mm lub 3400 mm). Może być również wykonany w wersji z kabiną dzienną lub kabiną załogową. Wersja 3,5 t charakteryzuje się dopuszczalnym obciążeniem osi przedniej 2250 kg i osi tylnej 2800 kg, podczas gdy dla wersja 5,5 t jest to odpowiednio 2450 kg i 3700 kg.

Daily 4x4 zajmuje bardzo ważną niszę na rynku - pojazd użytkowy z napędem 4x4 reprezentuje rynek, który od lat wykazuje wzrost, co potwierdza rosnące zainteresowanie profesjonalnymi pojazdami z napędem na cztery koła, które są w stanie dotrzeć wszędzie, przeznaczonymi głównie do celów specjalnych.


4trucks.pl / Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL