Nowy skład zarządu Wielton

Nowy skład zarządu Wielton

Firma Wielton S.A. wzmacnia swój zarząd. 1 grudnia Rada Nadzorcza podjęła uchwałę, w wyniku której, do składu Zarządu Spółki dołączył Thomas Hajek jako Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną.

Thomas Hajek jest absolwentem uniwersytetów w Berlinie i Kolonii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako menedżer w branży motoryzacyjnej. W ostatnich latach pełnił funkcję prezesa Zarządu firmy Bemotion Sp. z o.o. Wcześniej był prezesem na centralną Europę w spółce Maserati S.p.A. i dyrektorem zarządzającym w Fiat Professional, w Fiat Group Automobiles Germany AG, Fiat Group Automobiles Austria GmbH i Fiat S.p.A. Wiele lat związany był z firmą Mazda Motor Europe GmbH i właśnie Fiatem- zarówno w Niemczech, skąd pochodzi, jak i we Włoszech i w Polsce (lata 1993 - 1998). Thomas Hajek ma 54 lata. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Mówi po niemiecku, angielsku, włosku, hiszpańsku, francusku i po polsku.

- Thomas Hajek wielokrotnie i z powodzeniem opracowywał i wdrażał strategię zwiększenia sprzedaży pojazdów komercyjnych w Niemczech, Polsce i Europie. Biorąc pod uwagę nasze cele sprzedażowe, które chcemy osiągnąć, Thomas Hajek da naszym działaniom dodatkowy impuls - uważa Jarosław Andrzej Szczepek, prezes Zarządu Wielton S.A.

- Wielton to spółka o wielkich możliwościach. Mocno zaznaczyła swoją działalność, szczególnie na rynkach Europy. Dołożę wszelkich starań, aby najlepiej wykorzystać ten potencjał. Tym bardziej, ze firma ma dobry zespół, konstruktorów i technologów i kompetencje zdobywane przez lata - powiedział po objęciu swojej funkcji nowy wiceprezes Thomas Hajek.

Rada Nadzorcza powołując Thomasa Hajka na stanowisko wiceprezesa Zarządu jest przekonana, że spółka będzie mogła kontynuować swój dotychczasowy, dynamiczny rozwój i dalsze plany ekspansji na rynkach międzynarodowych.

Dotychczasowy wiceprezes Włodzimierz Masłowski został odwołany z funkcji wiceprezesa Zarządu ds. sprzedaży, pozostając w składzie Zarządu Spółki. Włodzimierz Masłowski to bardzo doświadczony menedżer, związany z Wieltonem od początku istnienia firmy. W nowych strukturach spółki będzie odpowiedzialny za rynki wschodnie i kluczowych polskich klientów.


4trucks.pl / Wielton SA

Przeczytaj też:
Grupa Wielton podwaja sprzedaż i przychody w I kwartale 2017 r.

Wyniki finansowe Grupy Wielton 

Strategiczne partnerstwo firmy Wielton i Fruehauf

W dniu 21 maja 2015 r. Wielton, największy w Polsce i jeden z wiodących europejskich producentów naczep i przyczep, oraz firma Fruehauf, lider rynku francuskiego, podpisały strategiczną umowę o współpracy i dalszym rozwoju. Wspólne konstruowanie

W środę 4 marca Alcopper Trans Logistics z Katowic odebrał w Wieluniu 14 zestawów Wieltonu. Uroczystość połączona była z wydaniem przewoźnikowi podwozi DAF XF FAR. Europejski konfigurator

Co 23 minuty ktoś w Europie rozpoczyna konfigurację swojej nowej wywrotki z Wieltonu. Nowy Rok z Magtransem

Magtrans to jeden z najbardziej lojalnych klientów Wieltonu. Firma transportowo-spedycyjna z Buska Zdroju odebrała kolejne 20 naczep kurtynowych. SKAT - zawsze na czas(ie)

Always on tiime - to dewiza firmy Skat z Gdańska, która współpracuje z firmą Wielton. Wielton SA - Podsumowanie targów IAA

Koniec września to czas, kiedy Wielton S.A. prezentuje się na największych na świecie międzynarodowych targach przemysłowych IAA w Hanowerze. Zezwolenie na działalność w ŁSSE

Niepozorny dokument w szarej okładce z numerem 172, który Zarząd Wieltonu odebrał 9 października podczas  uroczystości w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, to przypieczętowanie inwestycji wartej 30 milionów złotych i prawie 30 nowych miejsc pracy. Wielton na targach IAA

Na Targach IAA w Hanowerze w dniach 25.09 - 2.10 po raz kolejny pojawi się największy polski producent naczep i przyczep - firma Wielton SA.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL