Nowy skład zarządu Wielton

Nowy skład zarządu Wielton

Firma Wielton S.A. wzmacnia swój zarząd. 1 grudnia Rada Nadzorcza podjęła uchwałę, w wyniku której, do składu Zarządu Spółki dołączył Thomas Hajek jako Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną.

Thomas Hajek jest absolwentem uniwersytetów w Berlinie i Kolonii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako menedżer w branży motoryzacyjnej. W ostatnich latach pełnił funkcję prezesa Zarządu firmy Bemotion Sp. z o.o. Wcześniej był prezesem na centralną Europę w spółce Maserati S.p.A. i dyrektorem zarządzającym w Fiat Professional, w Fiat Group Automobiles Germany AG, Fiat Group Automobiles Austria GmbH i Fiat S.p.A. Wiele lat związany był z firmą Mazda Motor Europe GmbH i właśnie Fiatem- zarówno w Niemczech, skąd pochodzi, jak i we Włoszech i w Polsce (lata 1993 - 1998). Thomas Hajek ma 54 lata. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Mówi po niemiecku, angielsku, włosku, hiszpańsku, francusku i po polsku.

- Thomas Hajek wielokrotnie i z powodzeniem opracowywał i wdrażał strategię zwiększenia sprzedaży pojazdów komercyjnych w Niemczech, Polsce i Europie. Biorąc pod uwagę nasze cele sprzedażowe, które chcemy osiągnąć, Thomas Hajek da naszym działaniom dodatkowy impuls - uważa Jarosław Andrzej Szczepek, prezes Zarządu Wielton S.A.

- Wielton to spółka o wielkich możliwościach. Mocno zaznaczyła swoją działalność, szczególnie na rynkach Europy. Dołożę wszelkich starań, aby najlepiej wykorzystać ten potencjał. Tym bardziej, ze firma ma dobry zespół, konstruktorów i technologów i kompetencje zdobywane przez lata - powiedział po objęciu swojej funkcji nowy wiceprezes Thomas Hajek.

Rada Nadzorcza powołując Thomasa Hajka na stanowisko wiceprezesa Zarządu jest przekonana, że spółka będzie mogła kontynuować swój dotychczasowy, dynamiczny rozwój i dalsze plany ekspansji na rynkach międzynarodowych.

Dotychczasowy wiceprezes Włodzimierz Masłowski został odwołany z funkcji wiceprezesa Zarządu ds. sprzedaży, pozostając w składzie Zarządu Spółki. Włodzimierz Masłowski to bardzo doświadczony menedżer, związany z Wieltonem od początku istnienia firmy. W nowych strukturach spółki będzie odpowiedzialny za rynki wschodnie i kluczowych polskich klientów.


4trucks.pl / Wielton SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL