Czujniki parkowania obniżają koszty floty?

Czujniki parkowania obniżają koszty floty?

Zestaw czujników parkowania w samochodzie nie zapewni nam ochrony w 100%.

Może jednak pomóc uniknąć wielu drobnych, aczkolwiek uciążliwych kolizji i szkód powstałych z winy kierującego, które w negatywny sposób wpływają na szkodowość firmowej floty, a co za tym idzie m.in. zwiększenie kosztów ubezpieczenia.

W autach bez zamontowanych czujników parkowania, pewne kategorie szkód odnotowywane są zdecydowanie częściej niż w pojazdach z wbudowanym tego typu urządzeniem - wynika z analizy przeprowadzonej przez eksperta LeasePlan Polska, firmy CFM zarządzającej największą flota pojazdów na polskim rynku.

- Szkodowość floty ma istotny wpływ na wysokość składek ubezpieczeniowych, jakie płaci przedsiębiorstwo. Warto pamiętać, że firmy CFM posiadają szereg narzędzi, które pozwalają znacznie obniżyć poziom szkodowości, takich jak: odpowiednio zaprojektowana polityka flotowa firmy, profesjonalne szkolenia z bezpiecznej jazdy czy doradztwo w zakresie doboru wyposażenia aut we wspomagające kierowców urządzenia. Warto z tej wiedzy i doświadczenia korzystać, bo to przekłada się na realne oszczędności - mówi Piotr Skwarek, kierownik działu ubezpieczeń, LeasePlan Polska.

Nie można również zapominać, że w wyniku szkody wyłączone z eksploatacji jest nie tylko auto, ale niezdolny do pracy może stać się także kierowca auta służbowego, który traci swój czas np. oczekując na likwidację szkody.

Więcej na: www.leaseplan.pl/blog


4trucks.pl / LeasePlan Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL