Rozwiązanie Transwide dla firmy PIOMAR

Rozwiązanie Transwide dla firmy PIOMAR

Polska firma transportowa PIOMAR, co miesiąc przewożąca ponad 30 tys. ton towarów, wdrożyła oprogramowanie Transwide typu TMS (ang. transport management system).

Wdrożenie ma związek ze długoterminową współpracą PIOMARu z firmą Nutricia.

Opolski zakład Nutricia, należący do grupy Danone, specjalizuje się w produkcji żywności dla niemowląt. Ze względu na charakter działalności półprodukty i wyroby gotowe wyprodukowane w zakładzie muszą być przewożone z zachowaniem wysokich standardów higienicznych. Firma PIOMAR została kluczowym dostawcą usług logistycznych spółki w Europie, zapewniając obsługę w zakresie usług transportowych i logistycznych oraz magazynowania surowców i wyrobów gotowych.

Przed rozpoczęciem współpracy Nutricia od dłuższego czasu z powodzeniem używała systemu TMS Transwide do zarządzania transportem i komunikacji z przewoźnikami, którego używa do weryfikacji przewożonego towaru, przewoźników, pojazdów i kierowców. Dodatkowo wdrożenie Transwide w firmie PIOMAR wyraźnie poprawiło komunikację jej magazynu z innymi przewoźnikami, co pozwala na znaczną oszczędność czasu.

Stosując się do zaleceń Nutricii, PIOMAR korzysta z systemu Transwide w celu optymalizacji usług transportowych i logistycznych. Spośród wszystkich funkcjonalności systemu Transwide PIOMAR używa modułu twSlot służącego do planowania pracy, który w bardzo prosty sposób umożliwia firmie rezerwację przychodzących i wychodzących zadań logistycznych i magazynowych w siedzibie klienta. Moduł ten pozwala przewoźnikom rezerwować przedziały czasowe w zakładzie producenta drogą elektroniczną przy jednoczesnym uwzględnieniu wszelkich ograniczeń ze strony klienta.

- Biorąc pod uwagę ogromne ilości produktów, jakie są obecnie przewożone, nie da się już pracować bez takiego narzędzia. Jest wysokie zapotrzebowanie na innowacyjne wsparcie magazynowania i spedycji. Transwide to niezbędne narzędzie w nowoczesnym zarządzaniu transportem i magazynem - potwierdza Maciej Howis, kierownik magazynu w firmie PIOMAR.  - Korzystanie z narzędzi Transwide odzwierciedla trend w branży odznaczający się zastosowaniem rozwiązań informatycznych w logistyce. Możliwość połączenia WMS, TMS i platform logistycznych to duża przewaga konkurencyjna dla naszej firmy - podsumowuje.


4trucks.pl / PIOMAR

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL