Grupa Edenred przejmuje 34% udziałów w UTA

Grupa Edenred przejmuje 34% udziałów w UTA

UTA wzmacnia działalność w Europie dzięki strategicznemu udziałowcowi. 

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) przedstawiła nowego udziałowca - francuską grupę Edenred. Francuski lider rynku w zakresie usług przedpłaconych dla firm przejmuje od BP Europa SE 34% udziałów w UTA z zastrzeżeniem zgody Urzędu Kartelowego.

- Ze wszystkich zainteresowanych Edenred okazał się dla nas idealnym partnerem. Nasze kompetencje i mocne strony perfekcyjnie się uzupełniają. Razem mamy niezwykłą szansę, aby rozwijać nowe produkty w nowych regionach oraz dalej wzmacniać naszą obecność na rynku europejskim - mówi Magnus Höfer, rzecznik zarządu (CEO) w UTA.

Cieszy nas współpraca z UTA, jednym z wiodących emitentów kart paliwowych i serwisowych w Europie. Jesteśmy przekonani, że kombinacja know-how UTA i naszej sieci dystrybucyjnej w Europie przyniesie nam dynamiczny rozwój w najbliższych latach. wyjaśnia  Jacques Stern, CEO w Edenred.

W wyniku współpracy dwóch największych europejskich emitentów kart na rynku B2B powstał silny sojusz z potencjałem na nowe modele biznesowe. UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) należy do wiodących emitentów kart paliwowych i serwisowych w Europie. Dzięki systemowi kart UTA 75.000 klientów prowadzących działalność gospodarczą oraz ponad 500.000 kierowców może tankować bezgotówkowo na ponad 34.000 stacji należących do różnych koncernów w 37 krajach europejskich, jak również korzystać z innych usług niezbędnych kierowcy w drodze, takich jak rozliczenia za myto, usługi warsztatowe, pomoc drogowa jak również zwrot podatku VAT oraz akcyzy.

Edenred International, który obsługuje 640.000 klientów, posiada 40 milionów użytkowników oraz 1,4 milionów akceptantów, jest liderem na rynku spersonalizowanych rozwiązań pozapłacowych umożliwiających motywowanie, podnoszenie wydajności i budowanie lojalności dedykowane pracownikom, klientom i partnerom biznesowym. Firma notowana na giełdzie zatrudnia ponad 6.000 pracowników w 42 krajach na świecie. Do najbardziej znanych usług zalicza się między innymi system kart na posiłki Ticket Restaurant®.


4trucks.pl / UTA Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL