Wszystkich Świętych - wolniej i bardziej niebezpiecznie

Wszystkich Świętych - wolniej i bardziej niebezpiecznie

Według policyjnych raportów, od 31 października do końca 1 listopada miało miejsce 150 wypadków, a 200 zostało rannych.

W sam dzień Wszystkich Świętych policjanci zatrzymali aż 310 pijanych kierowców. Specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jaka szybko jeździliśmy po drogach w ciągu tych dni.

Dojazdy do miast zakorkowane
W badaniach przeprowadzonych przez portal Korkowo.pl sprawdzono prędkości na drogach dojazdowych i wyjazdowych z największych polskich miast w godzinach między 8 a 20. Badania przeprowadzono w weekend Wszystkich Świętych, który zestawiono dla porównania z weekendem 25-26 października 2014 roku. Okazuje się, że wszystkie miasta (oprócz Szczecina) zanotowały spadki prędkości na drogach wjazdowych. Rekordowo długi spadek prędkości zanotowano w Kielcach i Gorzowie Wlkp., gdzie średnia prędkość w ostatni weekend w promieniu 10 km od ścisłego centrum spadła aż o 10 km/h. Znacznie zwolnili kierowcy w Zielonej Górze (-7 km/h) i Olszytnie (-6,5 km/h).

W promieniu 15 km od ścisłego centrum najwolniej w miniony weekend jechano w Rzeszowie (spadek o 10 km/h) oraz w Gorzowie Wlkp. i Łodzi (spadki o 8 km/h). Przyspieszyły, dosłownie o kilka kilometrów na godzinę, jedynie Białystok, Gdańsk, Poznań, Szczecin i Wrocław.

Więcej kontroli i wypadków, mniej remontów
Jak zwykle wzrosła liczba kontroli na drogach w ramach Akcji Znicz przeprowadzanej co roku przez policję. Według danych serwisu Korkowo.pl 1 listopada odnotowano aż 15 tysięcy kontroli policyjnych - dla porównania, weekend wcześniej przez dwa dni (25-26.10) przeprowadzono zaledwie 9,5 tysiąca takich kontroli. Standardowo wzrosła również liczba zgłoszonych przez użytkowników aplikacji Yanosik wypadków drogowych. 1 listopada zgłoszono ponad tysiąc wypadków, weekend wcześniej liczba ta w ciągu dwóch dni nie przekroczyła 950. Jedyne statystyki, które się poprawiły to liczba zgłaszanych przez użytkowników remontów drogowych, które spadły o połowę, z poziomu 3,5 tysiąca zgłoszeń w weekend poprzedzający do poziomu 1,9 tysiąca.


4trucks.pl / Korkowo.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL