SKAT - zawsze na czas(ie)

SKAT - zawsze na czas(ie)

Always on tiime - to dewiza firmy Skat z Gdańska, która współpracuje z firmą Wielton.

Do taboru przedsiębiorstwa dołączyło 10 sztuk naczep kurtynowych typu mega, z rozwiązaniem ro-ro huckepack. I zgodnie z hasłem firmy, naczepy zostały wyprodukowane i odebrane na czas.

Huckepack to charakterystyczny produkt Wieltonu. Spółka z Wielunia to jedyny producent tego typu naczep w Polsce. Naczepa mega typu huckepack posiada mocowania do załadunku na wagony kolejowe, jest przystosowana do załadunku na promy ro-ro. To dzięki uchwytom promowym i uchylnemu zderzakowi. Produkt posiada certyfikaty XL i DC.

Transport kombinowany to niewątpliwie przyszłość tej branży, to dlatego że jest niezawodny i punktualny - unika się nieoczekiwanych opóźnień z powodu korków drogowych. Ponadto jest mniej uciążliwy dla środowiska.

Firma Skat o rzetelności polskiego produktu mogła przekonać się przez ostatnich kilka lat. Od 2009 roku dla Skatu pracowała pierwsza, zrobiona dla pomorskiego przewoźnika naczepa testowa z Wieltonu. W czerwcu tego roku została sprzedana jednemu z podwykonawców, a Skat zachęcony bezawaryjną eksploatacja pojazdu zakupił 10 sztuk naczep mega typu huckepack.

- Pierwszy raz odbierałem naczepy w Polsce. To było dużo łatwiejsze i tańsze - mówi Wiesław Łazarczyk odpowiedzialny w firmie Skat za kwestie techniczne.

Skat od roku świadczy usługi w zakresie transportu multimodalnego. Ta gałąź działalności firmy rozwija się dość szybko, stąd inwestycje w huckepacki.

Obszarem działalności firmy SKAT jest przede wszystkim transport i spedycja międzynarodowa, a także przeprawy promowe oraz transport i spedycja w ruchu krajowym. Firma organizuje przewozy w zakresie spedycji morskiej i międzynarodowego transportu kontenerowego. Jej charakterystyczne pomarańczowe zestawy można zauważyć na terenie całej Europy.

Tabor jest zdominowany przez naczepy typu mega, a ponad połowę przewożonych ładunków stanowi papier - w różnych postaciach. Jest to towar o szczególnej wrażliwości, zwłaszcza papier w rolach. Skat podejmuje się także przewozu skomplikowanych maszyn i urządzeń, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność i zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa.


4trucks.pl / Wielton SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL