Nowy terminal przeładunkowy GEFCO we Frankfurcie

Nowy terminal przeładunkowy GEFCO we Frankfurcie

Grupa GEFCO, specjalizująca się w kompleksowych przewozach międzykontynentalnych inwestuje w nowy terminal przeładunkowy zlokalizowany na lotnisku we Frankfurcie, w Niemczech rozwijając tym samym swoją sieć transportu międzynarodowego obejmującą 80 centrów logistycznych na całym świecie.

Nowy obiekt buduje zasięg sieci multimodalnych rozwiązań logistycznych dedykowanych klientom przemysłowym. Usługi te, dostosowane do wymagań produkcyjnych, wspomagają firmy w realizacji ich wyzwań handlowych w strategicznych strefach rozwoju.

Wspieramy globalizację przepływów przemysłowych
Nowy lotniczy terminal przeładunkowy przy międzynarodowym lotnisku we Frankfurcie umożliwia klientom Grupy GEFCO korzystanie z usług wielu linii lotniczych obsługujących liczne trasy - od lat Frankfurt znajduje się pośród największych europejskich lotnisk specjalizujących się we frachcie lotniczym. Towary pochodzące z całego świata transportowane drogą powietrzną są tu przygotowywane i odbierane, a następnie przesyłane do miejsc docelowych, zlokalizowanych między innymi w Niemczech i Europie Wschodniej, jak również w pozostałych częściach świata. Terminal we Frankfurcie dysponuje połączeniem lotniczym, kolejowym i drogowym. Jest usytuowany centralnie i połączony z nowoczesną infrastrukturą.

Zoptymalizowane zarządzanie łańcuchem dostaw
Dołączając do platform lotniczych w Paryżu, Szanghaju i Hongkongu, nowy terminal przeładunkowy odpowiada na wyzwania stawiane przez przemysł: elastyczność rozwiązań, optymalizację kosztów na każdym etapie łańcucha logistycznego, skrócenie czasu dostaw oraz kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw.

Poprzez połączenie eksportowych i importowych przepływów lotniczych w jednym miejscu terminal we Frankfurcie umożliwia Grupie GEFCO zaproponowanie międzynarodowym klientom, w szczególności krajom Wspólnoty Niepodległych Państw, zarazem konkurencyjnej i rzetelnej oferty.

Zintegrowane świadczenia
Grupa GEFCO oferuje we Frankfurcie dodatkowe usługi, takie jak dokonywanie formalności celnych, a także spersonalizowane rozwiązania dla klientów specjalizujących się w różnych branżach: motoryzacja, przemysł, zdrowie, dobra konsumpcyjne i handel detaliczny.

Grupa oferuje również usługę "High & Heavy", obejmującą transport ciężkich i wielkogabarytowych ładunków.

- Jako jeden z najważniejszych graczy na rynku globalnej logistyki wprowadzamy rozwiązania logistyczne najlepiej dostosowane do potrzeb naszych klientów, wspierające w ten sposób ich globalizację - oświadczył Marc Motschmann, dyrektor międzynarodowy ds. frachtu lotniczego Grupy GEFCO. - Dzięki swojej nowoczesnej infrastrukturze przyczółek na lotnisku we Frankfurcie idealnie wpisuje się w naszą strategię wzrostu w Europie Centralnej i Wschodniej, umożliwia przyspieszenie procesów przeładunku, skrócenie czasu dostaw i oferowanie pełnej gamy usług.

Dynamiczny rozwój oferty dzięki najlepszej technologii
Prowadząc działalność w 80 centrach logistycznych na wszystkich kontynentach GEFCO dostarcza kompleksowe, morskie oraz lądowe rozwiązania transportowe w systemie door-to-door, umożliwiając swoim klientom obecność w strategicznych rejonach.

Działalność Grupy GEFCO opiera się na jednym interfejsie IT obsługującym setki kierunków umożliwiając śledzenie przepływów w czasie rzeczywistym. Jedna trzecia inwestycji GEFCO przeznaczana jest na systemy informatyczne, które pomagają dostarczać klientom kluczowe informacje dotyczące ich działalności - m.in. przepływów, doręczeń oraz statusów przesyłek.


4trucks.pl / GEFCO Polska

Przeczytaj też:
GEFCO - 20 lat działalności w Polsce

Współpraca z kilkuset przewoźnikami w Polsce, ponad 45-krotny wzrost obrotów od początku działalności.

 

Adaptacje wnętrz samochodów dostawczych również na miejscu u klienta

GEFCO- adaptacje pojazdów gotowych szyte na miarę.

 

GEFCO obsłuży wszystkie fabryki Scania

GEFCO - firma logistyczna o zasięgu globalnym - rozszerza współpracę z producentem samochodów ciężarowych i autobusów Scania.

Zwiększenie puli zezwoleń

Przewozy do i z krajów trzecich

Wzrost rejestracji busów
Rośnie udział lekkiej floty w transporcie zagranicznym Ułatwienia w transporcie do Holandii i Włoch

Kompleksowy pakiet obsługi

Kolejne ekologiczne terminale DB Schenker

DB Schenker przeprowadza swoje terminale, lokując je z dala od centrów miast. Francja – płaca minimalna

Mimo zastrzeżeń ze strony Komisji Europejskiej, francuski Minister Transportu Alain Vidal oświadczył, że podtrzymuje swoje "zdecydowane stanowisko" w zakresie zasadności wprowadzenia płacy minimalnej dla kierowców wykonujących transport międzynarodowy. Transport krajowy i międzynarodowy w liczbach

Transport krajowy cieszy się w Polsce największą popularnością – wynika z raportu Oferteo.pl, serwisu łączącego osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL