Neutralni CO₂, czyli nowy pomysł na ekologię w biznesie

Neutralni CO₂, czyli nowy pomysł na ekologię w biznesie

DKV Euro Service stawia na rozwój w zgodzie ze środowiskiem.

Ma na to nowy, oryginalny pomysł - dotuje przedsięwzięcia, które ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery. We współpracy z międzynarodową organizacją myclimate promuje pojęcie "neutralności CO₂", czyli oddaj środowisku tyle, ile mu zabierasz.

A konkretnie? Na podstawie obliczeń za 2013 rok firma DKV wykazała emisję 3448 ton CO₂. Według uśrednionej stawki za tonę odpowiada to kwocie ponad 20 tysięcy euro. Sumę tę DKV zainwestowało więc w certyfikowane projekty, mające na celu ochronę środowiska. Pochodzą one z rekomendacji organizacji myclimate, wyspecjalizowanej w ewaluacji inicjatyw środowiskowych i promującej ideę "bądź neutralny CO₂" na świecie.

Kalkulacja emisji CO₂ przez myclimate obejmuje wszystkie procesy biznesowe firmy. Od ogrzewania, klimatyzacji, zakupu energii, zużycia papieru i wydruków, przez urządzenia elektroniczne (w tym karty paliwowe i urządzenia pokładowe DKV Box), catering i korespondencję, po dojazdy pracowników, komunikację, produkcję odpadów i zużycie wody. Na tej bazie wyliczany jest budżet, który DKV Euro Service wydatkuje w formie rekompensaty za emisję CO₂.

Suma przeznaczana jest na ochronę klimatu poprzez dotowanie takich projektów, jak turbiny wiatrowe w Turcji, stosowanie zewnętrznych kuchenek na biomasę w Indiach oraz kuchenek napędzanych energią słoneczną na Madagaskarze. Wsparcie DKV obejmuje wyłącznie projekty z kategorii Gold Standard (złoty standard), co oznacza, że w największym stopniu przyczyniają się one do zmniejszania emisji dwutlenku węgla do środowiska na świecie.

- Wyliczanie zużytego CO₂ i jego rekompensata dla środowiska to dla nas priorytet w zrównoważonym rozwoju firmy - mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska. - Na tej bazie będziemy dążyć do dalszego, stopniowego zmniejszania emisji dwutlenku węgla w naszej codziennej działalności.

Więcej: www.dkv-euroservice.pl, www.myclimate.org


4trucks.pl / DKV Euro Service

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL