Nowa linia Stena Line pomiędzy Łotwą a Szwecją

Nowa linia Stena Line pomiędzy Łotwą a Szwecją

Otwarta 19 października 2014, nowa linia Stena Line między Łotwą a Szwecją to wsparcie dla rozwijającej się szybko wymiany towarowej między krajami bałtyckimi a Skandynawią.

Nowa linia połączy łotewski port Liepaja z położonym niedaleko Sztokholmu Nynäshamn.

Dotąd Stena Line obsługiwała na Łotwie trzy linie, przejęte od Scandlines pod koniec 2012 roku: Ventspils–Nynäshamn, Liepaja-Travemünde oraz Ventspils-Travemünde. 19 października 2014 doszła do nich czwarta - pomiędzy Liepaja a Nynäshamn.

Połączenie promowe Stena Line pomiędzy Ventspils a Nynäshamn rozwijało się szczególnie dynamicznie. Tylko w tym roku, przewozy frachtowe na tej linii wzrosły o 23%. Podobnie wygląda przyrost liczby pasażerów i przewiezionych samochodów osobowych. Dlatego na tę linie zostały przekierowane dwa statki Stena Line o nazwach Ask i Urd, które do tej pory kursowały na liniach do Niemiec. Linia Ventspils-Nynäshamn była dotąd obsługiwana tylko przez statki Scottish Viking i Stena Flavia. Dzięki wprowadzeniu statków Ask i Urd linia zyska na liczbie odejść - będzie ich od 6 do 8 tygodniowo - i na pojemności frachtowej. Dodatkowo, wykorzystując te same statki, Stena Line otworzyła nowe połączenie z Liepaja do Nynäshamn, które będzie obsługiwane raz w tygodniu.

- Bardzo cieszy nas, że na tej linii obserwujemy wzrosty przewozów. Będziemy starali się podtrzymywać ten rozwój również w kolejnych latach. Obecnie skupimy się na tym, w jaki sposób możemy zwiększyć ruch poprzez wybór atrakcyjnych godzin odpłynięcia statków. Zmienimy rozkład dzięki wykorzystaniu promów zazwyczaj operujących pomiędzy Niemcami i Łotwą. Będzie to naturalne uzupełnienie, dostosowujące nasze działania do zapotrzebowania rynku. - powiedział Tony Michaelsen, Route Manager Baltics (dyrektor linii z Polski i krajów nadbałtyckich) w Stena Line.

Stena Line jest przekonana o dalszym rozwoju połączenia Ventspils-Nynäshamn.
- To jest dla nas strategiczne połączenie, dające perspektywę dalszych wzrostów przewozów. Naszym celem jest wprowadzenie na linię dwóch bliźniaczych jednostek, które zapewnią odpowiednie wsparcie zarówno dla przewozu towarów jak i pasażerów. Taka strategia okazała się skuteczna w przypadku innych linii, dlatego chcemy ją także wprowadzić na trasie Ventspils-Nynäshamn. - powiedział Tony Michaelsen.


4trucks.pl / Stena Line

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL