Kradzione pojazdy i części odzyskane na granicy

Kradzione pojazdy i części odzyskane na granicy

W tym tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG udaremnili kilka prób przemytu kradzionych pojazdów oraz części pojazdów. Ich łączną wartość oszacowano na prawie 100 tys. zł.

W dniu 20 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wywieźć z terytorium Unii Europejskiej 80 części pochodzących z Mercedesa Sprintera, skradzionego trzy dni wcześniej w Berlinie. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów to 14 tysięcy złotych.

Dwa dni później, również na przejściu granicznym w Medyce, udaremniono próbę wywiezienia na Ukrainę silnika i skrzyni biegów pochodzących z samochodu marki Mercedes Vito, skradzionego na terytorium Czech. Próbował je przewieźć przez polsko-ukraińską granicę 31-letni obywatel Ukrainy. Wartość zatrzymanych podzespołów to 3,5 tysiąca złotych.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze SG z Medyki podczas kontroli granicznej zatrzymali cysternę marki Magyar (r. prod. 1991), która miała przerobione pola numerowe. Wartość cysterny szacowana jest na ok. 70 tysięcy złotych. Kierowcą zespołu pojazdów, w skład których wchodziła cysterna, był 53-letni ob. Ukrainy.

Ponadto 23 października funkcjonariusze SG z Medyki ujawnili zdekompletowane nadwozie samochodu marki BMW X5 (r. prod. 2007), porzucone na parkingu w rejonie drogowego przejścia granicznego w Medyce. Ustalono, iż pojazd został skradziony na terytorium Włoch. Szacunkowa wartość nadwozia to około 6 tys. zł.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL