Carrier Transicold wprowadza przełomowe rozwiązanie

Carrier Transicold wprowadza przełomowe rozwiązanie

Carrier Transicold przedstawia podczas targów IAA prototypowy agregat naczepowy, w którym zastosowany został naturalny czynnik chłodniczy.

Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Prototypowy agregat wyróżnia się wykorzystaniem naturalnego czynnika CO2 (R744) w obiegu zamkniętym. Jest zasilany za pomocą opatentowanego napędu elektrycznego E-Drive™, sprawdzonego w gamie urządzeń Vector™.

CO2 ma znacznie mniejszy wpływ na globalne ocieplenie od obecnie stosowanych w chłodnictwie, konwencjonalnych czynników. Jest niepalny, nie niszczy powłoki ozonowej, a jego potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (Global Warming Potential - GWP) wynosi 1 i jest niższy niż innych czynników pochodzenia naturalnego. Agregat zostanie pokazany wewnątrz ekskluzywnego "laboratorium innowacji" zbudowanego na stoisku Carrier Transicold, gdzie odwiedzający będą mogli doświadczyć przyszłości transportu w warunkach chłodniczych, w tym nowych źródeł energii i czynników chłodniczych.

- Carrier Transicold angażuje się w rozwój ekologicznego transportu chłodniczego, który jest zarazem wydajny w skali globalnej, ogranicza marnotrawstwo żywności, pozwala wykarmić większą liczbę ludzi i chroni naturalne zasoby - mówi David Appel, prezydent, Carrier Transicold & Refrigeration Systems. - Wystawa IAA stanowi doskonałą okazję, aby zaprezentować innowacyjne pomysły Carriera całemu światu.

Zdaniem przedstawicieli Carrier Transicold urządzenia wykorzystujące czynnik pochodzenia naturalnego mogłyby w przyszłości zastąpić tradycyjne, w których pracują czynniki takie jak np. R-404A (czynnik fluorowy o GWP 3920). Przeforsowane niedawno w Europie akty prawne dotyczące fluorowanych gazów prowadzą przemysł do czynników o niskim GPW.

Wielotemperaturowy agregat powstał z wykorzystaniem typowych elementów Vectora oraz zaawansowanej technologii zapożyczonej z urządzeń Carrier NaturaLINE™, stworzonych z myślą o kontenerach morskich. Pełnomorskie testy praktyczne agregatów NaturaLINE™ ukończono w 2012 r.

Zmodyfikowany, jednotemperaturowy NaturaLINE™ przechodzi obecnie próby w Londynie, w pojeździe zaopatrującym sieć supermarketów Sainsbury’s. Testy te zostały wyróżnione przez specjalistyczny magazyn "Motor Transport" nagrodą Innovation Award 2014. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpiło w lipcu 2014 r.

Więcej: www.carriertransicold.eu


4trucks.pl / Carrier Transicold

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL