Kolejne InterUrbino we Włoszech

Kolejne InterUrbino we Włoszech

Solaris dostarczy 15 dwunastometrowych InterUrbino do Włoch.

Międzymiastowe autobusy polskiego producenta kupił przewoźnik z miasta Biella, położonego na zachód od Mediolanu. Jest to już kolejne zamówienie, płynące z rynku włoskiego, na ten model pojazdu.

Firma Azienda Trasporti Automobilistici Pubblici delle Province di Biella e Vercelli (ATAP) zakupiła 15 sztuk autobusów międzymiastowych Solaris InterUbino 12. Będą to pierwsze Solarisy w jej flocie. Dostawa zostanie zrealizowana do końca 2014 roku.

Pojazdy zostaną wyposażone w silniki DAF MX-11 o mocy 271 kW, spełniające normę emisji spalin Euro 6. Na wygodnych fotelach ze zintegrowanymi zagłówkami i regulowanym pochyleniem oparcia może podróżować 54 pasażerów. Komfortowe warunki, nawet w najgorętsze dni, zapewni wydajna klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej. Oddzielna klimatyzacja przewidziana jest dla kierowcy, który z racji wykonywanych obowiązków spędza w autobusie najwięcej czasu. Większe bagaże będą umieszczane w lukach o objętości 5,2 m3 znajdujących się pod podłogą pojazdu, natomiast rzeczy podręczne na półkach umiejscowionych nad siedzeniami. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich dostaną się na pokład przy pomocy elektrycznej windy zamontowanej w drugich drzwiach.

Oprócz zamówienia z Biella podpoznańska firma zdobyła w ostatnim czasie we Włoszech także inny kontrakt na autobusy międzymiastowe. Przedsiębiorstwo Ferrovie Appulo-Lucane S.r.l. z Bari, posiadające już w swojej flocie Solarisy InterUrbino, zamówiło kolejnych 5 sztuk tego modelu o długości 12 metrów.

Dotychczas polski producent dostarczył włoskim przewoźnikom niemal 350 autobusów i trolejbusów, w tym 40 autobusów InterUrbino. Pojazdy z zielonym jamnikiem, symbolem firmy, jeżdżą m.in. w Anconie, Bari, Bolonii, Cagliari, Genui, Neapolu, Parmie czy Rzymie.


4trucks.pl / Solaris Bus & Coach S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL