Mapy Here ułatwieniem dla branży logistycznej

Mapy Here ułatwieniem dla branży logistycznej

Aby firma logistyczna mogła skutecznie zarządzać swoją flotą, niezbędne są precyzyjne i obejmujące wiele obszarów dane przekazane w przystępnej formie.

Jest to szczególnie ważne w przypadku podmiotów, które zarządzają flotą poruszającą się nie tylko w Polsce, lecz także zagranicą. Obecnie na rynku są już dostępne systemy, które mogą w znaczącym stopniu ułatwić pracę przedsiębiorcom.

Rozwój firm działających w branży logistycznej zależy od tego, czy racjonalnie zarządzają swoją flotą. Ważne jest nie tylko wyznaczanie możliwie najkrótszych tras, lecz także uwzględnienie wielu innych czynników m.in. natężenia ruchu. Bardzo często wymaga to od specjalistów opracowania własnych komponentów do obliczania tras, a także rozwijania algorytmów do geokodowania. Na rynku istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają przedsiębiorcom pominąć ten proces, przez co mogą znacznie zaoszczędzić czas i nakłady finansowe. Pracę można ułatwić, korzystając z gotowych funkcjonalności dostępnych w oparciu o platformę mapową Here Nokia.

System wyróżnia fakt, iż do każdego odcinka drogi pozyskiwanych jest wiele atrybutów. Pozwala to na zaawansowane planowanie tras. Dzięki platformie Here możliwe jest nie tylko wyznaczenie optymalnej drogi do celu, lecz także wzięcie pod uwagę różnego rodzaju atrybutów drogowych. Dzięki systemowi możliwe jest uwzględnienie w opracowaniu trasy m.in. wagi pojazdu czy też rodzaju przewożonych materiałów. Dane są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu użytkownik ma możliwość wyliczenia najbardziej optymalnej trasy w danym momencie. Dzięki pobieraniu i analizie danych historycznych, możliwe jest również planowanie optymalnych tras z wyprzedzeniem czasowym.

Mapy cyfrowe i platforma mapowa Here mogą być wykorzystywane również jako element systemu odpowiedzialnego za monitorowanie floty pojazdów. Jest ono możliwe również w przypadku prowadzenia działalności poza terytorium Polski. - Mapy Here wyróżniają się ogólnoświatowym zasięgiem danych, co znacząco ułatwia zarządzanie flotą przez klientów, którzy działają globalnie - mówi Marta Piechal z firmy WIGeoGIS, która zajmuje się dystrybucją map Here w Polsce.

Platforma Here, ze względu na jednolite API umożliwia integrację rozwiązań stosowanych w różnych państwach. Wszystkie dane pokazywane są w takim samym layoucie, dzięki czemu ich obsługa jest zdecydowanie bardziej intuicyjna. Podobna struktura danych pozwala znacząco zmniejszyć koszty wdrożenia gotowych rozwiązań.

Produkty Here są regularnie aktualizowane, dzięki czemu geometria dróg charakteryzuje się wysoką jakością. Szeroki wachlarz atrybutów drogowych wyróżnia mapy od konkurencyjnych rozwiązań i daje dostęp min. do takich informacji jak traffic w czasie historycznym lub rzeczywistym, co umożliwia np. planowanie tras względem pory dnia czy dnia tygodnia. Produkty mapowe umożliwiają również badanie stref zasięgu catchment area według czasu lub odległości od wskazanego punktu. Zarówno mapy cyfrowe, jak i platforma mapowa mogą być zintegrowane z systemami informatycznymi BI czy CRM budowanymi w różnych technologiach przez różnych dostawców. Ułatwia to wdrożenie zarówno w przypadku istniejącej dotychczas infrastruktury IT, jak i zbudowanie nowego systemu wymagającego mapy i komponentów odpowiedzialnych za geolokalizację i dane geograficzne.

Mapy cyfrowe i komponenty Here udostępniane przez firmę WIGeoGIS odznaczają się takimi cechami jak wysoka liczebność rzeczywistych punktów adresowych o dokładności GPS, ogólnoświatowy zasięg, przejrzystość modelu danych, a także łatwość ich integracji. Może to znacząco ułatwić pracę osobom zajmującym się logistyką. Rozwiązania przyjazne użytkownikowi pozwolą na zaoszczędzenie nie tylko czasu, lecz także środków finansowych.


4trucks.pl / WIGeoGIS

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL