Kögel Box - PurFerro quality

Kögel Box - PurFerro quality

Firma Kögel prezentuje na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA 2014 furgon Kögel Box - PurFerro quality.

Zabudowa ze stabilnych paneli typu sandwich PurFerro jest wykonywana w ośrodku projektowym firmy Kögel w Duingen. Zapewnia ona najwyższą jakość transportu, ochronę przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Furgon do transportu ładunków suchych z lekką izolacją to idealne rozwiązanie do transportu towarów wrażliwych na temperaturę, takich jak artykuły elektroniczne, farby, artykuły spożywcze, które muszą bezpiecznie i chronione przed wpływami pogodowymi dotrzeć do celu.

Zabudowa typu furgon z lekką izolacją
Solidne podwozie z jednolitymi modułami, podzespołami, elementami konstrukcyjnymi firmy Kögel i niezmiennie wysoką jakością poradzi sobie z każdą rampą. Zabudowa typu furgon w modelu Kögel Box - PurFerro quality składa się z wysokiej jakości, udoskonalonej specjalnej pianki, zapewniającej wysoki stopień izolacji i całkowicie bezfreonowej. Solidna i łatwa w pielęgnacji warstwa powłokowa paneli ze stali jest poza tym pokryta od zewnątrz twardą folią z PCW. Ściany o grubości 30 mm oraz izolacyjny dach własnej produkcji o grubości 40 mm są gwarancją doskonałej ochrony towarów wrażliwych na działanie temperatury. Odpowiednie oświetlenie wnętrza lekko izolowanego furgonu do transportu ładunków suchych zapewniają cztery zabudowane w dachu oprawy wewnętrznej światła LED z przełącznikami umieszczonymi poza furgonem. Podłoga z nadrukiem antypoślizgowym o grubości 30 mm wytrzyma nacisk wózków widłowych do 7200 kg; z tyłu posiada seryjnie strukturalną blachę stalową. Dodatkowo Kögel Box - PurFerro quality posiada seryjnie certyfikat zabezpieczenia ładunku wg DIN EN 12642 Code XL. Dzięki temu nadaje się szczególnie do transportu towarów drobnych i towaru na paletach.

Różnorodne wyposażenie indywidualne
Model Kögel Box - PurFerro quality jest dostępny z różnymi wersjami wyposażenia indywidualnego, do którego należy ogrzewanie obiegowe, szyny kotwowe wpuszczane na całej długości i wiele innych opcji pozwalających na spełnienie odmiennych wymagań na różnych obszarach zastosowania. Pokazywany na IAA 2014 egzemplarz Kögel Box - PurFerro quality w celu załadunku dwupiętrowego jest wyposażony w szyny prowadzące i 23 belki ładunkowe - każda z nich ma nośność 1000 kg. Pozwala to na zmienny załadunek piętrowy 33 europalet o maksymalnym ciężarze po 670 kg na paletę. Pojazd pokazywany na IAA zamiast tylnych drzwi posiada zajmującą niewiele miejsca, mechaniczną bramę rolowaną, pozwalającą na szybkie przeładunki drobnych towarów.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją
W naczepie Kögel Box - PurFerro quality cała rama pojazdu jest chroniona przed korozją technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą następnie warstwą lakieru UV.


4trucks.pl / Kögel

Przeczytaj też:
Utrudnienia w okolicy Alkmaar. Boeing jedzie.

Transport gabarytu zajął trzy dni.

 

Kierowca ciężarówki jednym z najlepiej zarabiających w Rosji

Według rosyjskich ekspertów poszukujących pracowników w Rosji, najlepiej płatne prace w 2018 roku dotyczyły IT, transportu, logistyki i produkcji.

Naczepy Kassbohrer w sieci sprzedaży Grupy DBK

DBK rozszerza swoją ofertę o kolejną markę naczep. Po marce Kögel przyszła kolej na niemieckiego Kassbohrer'a.

Ciężarówka wywrócona na wietrze - kto winien?

W okresie jesienno-zimowym lub wiosną ciężarówki są narażone na silne podmuchy wiatru. czasem przewracają się.

44 tony - tak, ale pod pewnymi warunkami

Niemieckie Ministerstwo Transportu odrzuciło wniosek 17 spedytorów którzy domagali sie dopuszczenia do ruchu drogowego zestawów 44 tonowych.

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Głos Niemców w sprawie transportu

Coraz więcej samochodów ciężarowych porusza się po autostradach i drogach krajowych w Niemczech, co skutkuje rosnącą liczbą poważnych wypadków z ich udziałem.

Transport samochodami dostawczymi krytykowany w Niemczech

W Niemczech, w niedługim czasie, mogą nastąpić zmiany dotyczące transportu drogowego. Chodzi tu o samochody dostawcze z tzw. kurnikami na dachu.

Dlaczego Coca-Cola wybrała TomTom WEBFLEET?

Aplikacja WEBFLEET od TomTom jest prostym sposobem na zarządzanie flotą.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL