Telematyka pomocą w zdobywaniu nowych zleceń transportowych

Telematyka pomocą w zdobywaniu nowych zleceń transportowych

Na polskim rynku transportowym wciąż funkcjonuje ponad 130 tysięcy firm.

Zróżnicowana branża i jej rozdrobnienie nie sprzyjają konsolidacji i wprost przekładają się na kondycję wielu przewoźników, co negatywnie wpływa na jakość i standard świadczonych usług. Dla wielu małych i średnich przewoźników jedną z najskuteczniejszych form pozyskiwania nowych klientów i rozszerzania zasięgu swojej oferty są giełdy transportowe. To wyjątkowo prosty i szybki sposób na zdobycie nowych zleceń - zgłaszając wolne pojazdy można być pewnym, że będą one w pełni wykorzystane. Z kolei giełdy kojarząc firmy spedycyjne i produkcyjne z jednej a firmy transportowe z drugiej strony, wdrażają coraz więcej nowoczesnych rozwiązań takich jak podgląd on-line pozycji pojazdu na mapie za pomocą systemów telematycznych.

Jak korzystne dla zlecających przewozy jest współdziałanie giełdy zleceń oraz dostawcy usług telematycznych możemy zaobserwować na przykładzie współpracy firmy AutoGuard S.A., czołowego dostawcy systemów lokalizacji i zarządzania flotą oraz największych europejskich giełd transportowych takich jak TimoCom i Trans.eu. Jak w praktyce odbywa się takie współdziałanie i co z tego wynika?

Klienci AutoGuard, którzy dzięki platformie AutoControl na co dzień monitorują swój tabor (łącznie zasięg systemu obejmuje ponad 25 tys. pojazdów) mogą dzięki platformie TimoCom oraz Trans.eu wystawiać wolne pojazdy na giełdzie. Co jednak zapewnia przewagę Klientom AutoGuard nad innymi firmami obecnymi na giełdzie?

- Odpowiedź jest prosta - mówi Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A. - Nasi Klienci już podczas wprowadzania pojazdu na giełdę mogą zaznaczyć, że udostępniają je dla trackingu, co zapewnia im przewagę nad firmami konkurencyjnymi, które nie posiadają systemu monitorowania pojazdów. Dla Zlecających przewóz ładunku niezwykle ważną funkcjonalnością jest bowiem możliwość jego śledzenia.

Użytkownicy giełdy TimoCom częściej zlecają przewozy firmom wyposażonym w system telematyczny dlatego Klienci AutoGuard już na starcie zapewniają sobie większą konkurencyjność. Możliwość zlokalizowania ładunku z giełdy przekłada się wprost na znaczący wzrost liczby zleceń i zapewnienie sobie silniejszej i stabilnej pozycji na rynku.


4trucks.pl / AutoGuard SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL