Telematyka pomocą w zdobywaniu nowych zleceń transportowych

Telematyka pomocą w zdobywaniu nowych zleceń transportowych

Na polskim rynku transportowym wciąż funkcjonuje ponad 130 tysięcy firm.

Zróżnicowana branża i jej rozdrobnienie nie sprzyjają konsolidacji i wprost przekładają się na kondycję wielu przewoźników, co negatywnie wpływa na jakość i standard świadczonych usług. Dla wielu małych i średnich przewoźników jedną z najskuteczniejszych form pozyskiwania nowych klientów i rozszerzania zasięgu swojej oferty są giełdy transportowe. To wyjątkowo prosty i szybki sposób na zdobycie nowych zleceń - zgłaszając wolne pojazdy można być pewnym, że będą one w pełni wykorzystane. Z kolei giełdy kojarząc firmy spedycyjne i produkcyjne z jednej a firmy transportowe z drugiej strony, wdrażają coraz więcej nowoczesnych rozwiązań takich jak podgląd on-line pozycji pojazdu na mapie za pomocą systemów telematycznych.

Jak korzystne dla zlecających przewozy jest współdziałanie giełdy zleceń oraz dostawcy usług telematycznych możemy zaobserwować na przykładzie współpracy firmy AutoGuard S.A., czołowego dostawcy systemów lokalizacji i zarządzania flotą oraz największych europejskich giełd transportowych takich jak TimoCom i Trans.eu. Jak w praktyce odbywa się takie współdziałanie i co z tego wynika?

Klienci AutoGuard, którzy dzięki platformie AutoControl na co dzień monitorują swój tabor (łącznie zasięg systemu obejmuje ponad 25 tys. pojazdów) mogą dzięki platformie TimoCom oraz Trans.eu wystawiać wolne pojazdy na giełdzie. Co jednak zapewnia przewagę Klientom AutoGuard nad innymi firmami obecnymi na giełdzie?

- Odpowiedź jest prosta - mówi Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A. - Nasi Klienci już podczas wprowadzania pojazdu na giełdę mogą zaznaczyć, że udostępniają je dla trackingu, co zapewnia im przewagę nad firmami konkurencyjnymi, które nie posiadają systemu monitorowania pojazdów. Dla Zlecających przewóz ładunku niezwykle ważną funkcjonalnością jest bowiem możliwość jego śledzenia.

Użytkownicy giełdy TimoCom częściej zlecają przewozy firmom wyposażonym w system telematyczny dlatego Klienci AutoGuard już na starcie zapewniają sobie większą konkurencyjność. Możliwość zlokalizowania ładunku z giełdy przekłada się wprost na znaczący wzrost liczby zleceń i zapewnienie sobie silniejszej i stabilnej pozycji na rynku.


4trucks.pl / AutoGuard SA

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.