LeasePlan partnerem pierwszych Dni Bezpieczeństwa

LeasePlan partnerem pierwszych Dni Bezpieczeństwa

W dniach 11 - 13 września w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbyły się pierwsze "Dni Bezpieczeństwa" zorganizowane przez Polską Izbę Motoryzacji.

Przy okazji targów Auto Expo, odwiedzający mogli m.in. skorzystać z atrakcji takich jak symulator dachowania, symulator zderzeń czy detonator poduszki samochodowej.

Celem "Dni Bezpieczeństwa" było szerzenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z nieprawidłowej jazdy samochodem, uświadomienie jakie konsekwencje niesie za sobą brawurowa i nieostrożna jazda autem. Wielu wypadków i kolizji można na co dzień unikać eliminując złe nawyki jazdy. Jednocześnie organizatorzy i partnerzy wydarzenia postawili również na budowanie świadomości jakości produktów i usług, które w sektorze motoryzacji mają szczególny wpływ na bezpieczeństwo.

LeasePlan postanowił wesprzeć tę szczytną inicjatywę, przy okazji wprowadzenia na rynek usługi SafePlan. To kompleksowe rozwiązanie obejmuje program szkoleniowy, który został przygotowany bezpośrednio na potrzeby użytkowników. Program pomaga zrozumieć, że zmiana zachowań podczas jazdy pojazdem jest niezbędna dla ich bezpieczeństwa. Świadomy kierowca to bezpieczny kierowca! Dzięki szczegółowej analizie i eliminacji konkretnych zachowań występujących u danego kierowcy, można uniknąć nawet do 70% potencjalnych kolizji czy wypadków spowodowanych przez innych użytkowników. Dodatkowo bezpieczna i optymalna jazda to w konsekwencji również wymierne oszczędności, które może wygenerować flota.

Wpieranie inicjatyw, których celem jest zredukowanie liczby wypadków drogowych, staje się jeszcze bardziej istotne po przeanalizowaniu statystyk. Wynika z nich, że każdego roku na świecie w wypadkach samochodowych ginie ok. 1,3 mln ludzi, a ponad 50 mln zostaje rannych. Co więcej, według badań czynnik ludzki przyczynia się do powstawania ponad 90% zdarzeń drogowych. Zmęczenie, za duża prędkość, presja czasu, czynniki rozpraszające oraz rozmowy telefoniczne to najczęstsze przyczyny kolizji drogowych. Wiele z tych złych nawyków można wyeliminować z codziennej jazdy, zwiększając tym samym bezpieczeństwo swoje, a także innych użytkowników ruchu. Według statystyk aż 40 % wypadków zdarza się podczas wykonywania obowiązków służbowych, w drodze do pracy lub w czasie powrotu do domu.


4trucks.pl / LeasePlan

Przeczytaj też:
Wyprzedzała ciężarówkę, została nagrana i trafiła na policję

Młoda kobieta wyprzedzała ciężarówkę na zakręcie, na podwójnej ciągłej. Samochód z przeciwka musiał zjechać na pobocze.

Korytarz życia - czy jesteśmy świadomi

Czy wszyscy zdajemy sobie sprawę ja powinniśmy się zachować podczas, gdy oczekujemy w autostradowym korku?

Jakie ubezpieczenia wykupić

Standardowe OC czasami może nie wystarczyć, pokazuje wypadek w Bolonii

Jazda na zderzaku powoduje wypadki

3300 pomysłów, jak rozwiązać problem

Niezwykły pomysł Norwegów

Sposób na bezpieczną jazdę tirem prezentuje… mama Spada liczba wypadków z udziałem ciężarówek

W ciągu dziesięciu lat liczba wypadków z udziałem samochodów ciężarowych spadła ponad dwukrotnie. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny płaci coraz więcej, ale nie za wszystko

Nieubezpieczeni i nieznani sprawcy powodują około 1 procent wszystkich szkód z wypadków komunikacyjnych w Polsce*. Na wakacje weź aplikację UFG

Kierowcy z województw dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego - powodują najwięcej szkód z komunikacyjnego OC – wynika z ostatniej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Maj rekordowy pod względem szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych

Maj jest rekordowy, jeśli chodzi liczbę szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli za wypadki drogowe które wydarzyły się w danym miesiącu - wynika z raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, przygotowanego na podstawie danych z ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL