Rekordowe wpływy z płatnych dróg w sierpniu

Rekordowe wpływy z płatnych dróg w sierpniu

Po wydzieleniu bramek autostradowych dla kierowców samochodów osobowych płacących za przejazd elektronicznie rosną wpływy z opłat od nich.

W sierpniu do Krajowego Funduszu Drogowego wpłynęło 460 tys. zł od kierowców osobówek korzystających z urządzenia viaAUTO. Od startu systemu w lipcu 2011 r. wpływy z całego systemu viaTOLL przekroczyły już 3,4 mld zł.

- W sierpniu na konta Krajowego Funduszu Drogowego wpłynęło 117 mln zł z tytułu opłat zarówno od samochodów osobowych, jak i ciężarowych - mówi Krzysztof Gorzkowski z Kapsch Telematic Services. - Rosną wpływy także od kierowców samochodów osobowych, którzy płacą elektronicznie, w sierpniu było to ponad 460 tys. zł.

Sierpniowy wynik (117,8 mln zł) to rekord miesięczny wpływów z sieci dróg płatnych. W lipcu do KFD wpłynęło ponad 107 mln zł, a w sierpniu 2013 r. zaledwie ponad 87 mln zł. Po wrześniowym rozszerzeniu sieć dróg objętych systemem elektronicznego poboru opłat viaTOLL liczy już ponad 2850 kilometrów. W październiku do systemu włączonych zostanie kolejne 58 kilometrów na autostradach A1 i A4.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL