Setny Solaris w Gliwicach

Setny Solaris w Gliwicach

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach odebrało wczoraj setny w swojej flocie egzemplarz Solarisa.

Jubileuszowy pojazd jest jednym z sześciu niskopodłogowych Urbino 15 przekazanych przewoźnikowi w środę.

Dostarczone autobusy oferują udogodnienia, do których gliwiczanie mieli okazję przekonać się korzystając już z poprzednich modeli Solarisów. Zaliczyć do nich należy brak stopni przy szerokich wejściach i w całym przestronnym Urbino, specjalny system dynamicznej informacji pasażerskiej połączony z odbiornikiem GPS, a także funkcję przyklęku, pozwalającą obniżyć wysokość wejścia o 70 mm, oraz rozkładaną rampę w środkowych drzwiach. To szczególnie ważne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z wózkami dla dzieci, ponieważ znacząco ułatwia im szybkie i bezpieczne wsiadanie czy wysiadanie z pojazdu.

Dostarczone autobusy wyposażone są w silniki DAF MX-11 240 H1, o mocy 240 kW, spełniające najbardziej rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6 oraz w najnowszej generacji automatyczne skrzynie biegów Voith DIWA 6.

- Gratuluję Gliwicom kolejnych inwestycji poczynionych z myślą o komforcie mieszkańców, usprawnianiu komunikacji publicznej oraz trosce o środowisko naturalne. Już niemal 10-letnia współpraca z PKM układa się bardzo dobrze. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, które nam tu okazano. Przy każdym zamówieniu dokładamy wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom użytkowników naszych pojazdów - powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Wraz z najnowszą dostawą liczba autobusów marki Solaris przekroczyła w gliwickim PKM 100 sztuk. Pierwsze z nich podpoznański producent przekazał do Gliwic w 2005 roku. Dziś po ulicach tego miasta jeżdżą 33 Solarisy Urbino 12, 26 Solarisów Urbino 15 oraz 42 przegubowe Solarisy Urbino 18.


4trucks.pl / Solaris Bus & Coach SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL