WITD: Ważenie pojazdów na terenie Trójmiasta i okolic

WITD: Ważenie pojazdów na terenie Trójmiasta i okolic

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku.

W dniu 4 września 2014 roku zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku prowadził w godzinach porannych działania z wykorzystaniem wag preselekcyjnych zainstalowanych w ciągu drogi krajowej S7, na drodze krajowej S6 obwodnica Trójmiasta oraz drogach dojazdowych. Wskazania alarmowe systemu wag dotyczące przekroczeń dopuszczalnych mas całkowitych pojazdów, zespół kontrolny weryfikował w toku statycznego ważenia pojazdów przy pomocy wag przenośnych do pomiarów statycznych na MOP Koszwały przy drodze krajowej S7 oraz na drodze wojewódzkiej nr 501 w Gdańsku ul. Armii Krajowej. Zatrzymano i zważono 16 pojazdów o dmc do 3,5 tony.

W 14 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i dopuszczalnej ładowności, kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 4000zł i zakazano dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru przewożonego ładunku. W przypadku trzech pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne, dwa za zły stan techniczny pojazdu, a w jednym przypadku powodem była niezgodność dotycząca masy własnej pojazdu. Rzeczywista masa własna pojazdu okazał się wyższa niż wskazywał wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Kierowcy, którzy przeładowali nadmiar przewożonego ładunku na inne pojazdy zostali po ważeniu weryfikacyjnym dopuszczeni ponownie do ruchu.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL