WITD: Działania nocne

WITD: Działania nocne

W nocy z 28 na 29 sierpnia oraz z 29 na 30 sierpnia 2014 r. inspektorzy WITD w Poznaniu, przy wsparciu oddziałów wydziału inspekcji z Konina, Leszna oraz Gniezna prowadzili działania kontrolne na wielkopolskim odcinku autostrady A2 [E-30].

Kontrolowane były pojazdy powracające do Polski z kierunku zachodniego.

Podczas kontroli pojazdów zarówno polskich, jak i zagranicznych przewoźników drogowych Inspektorzy zwracali przede wszystkim uwagę na kwestie związane z prawidłową rejestracją aktywności przez kierowców. Wykryto łącznie 24 przypadki manipulacji danych zapisywanych w tachografie przez kontrolowanych kierowców, gdzie podczas jazdy na kartach kierowców oraz w tachografach rejestrowany był odpoczynek.

Najliczniejszą grupę stanowiły przypadki używania przez kierowców magnesu, ponadto stwierdzono przypadki używania wyłączników tachografów w tym wyłącznika na pilota, a także używania przez kierowców cudzych kart kierowców oraz w jednym przypadku (tachografu analogowego) kierowcy zmieniali godzinę w zegarze tachografu.

W wyniku kontroli na kierowców zostało nałożonych 45 mandatów karnych na łączną kwotę 56.300 zł. Ponadto wobec 11 przewoźników zostało wszczęte postępowanie administracyjne, zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym zagrożonych nałożeniem kary w łącznej kwocie 53.800 zł.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL