Papierosy bez akcyzy za ponad 165 tys. zł

Papierosy bez akcyzy za ponad 165 tys. zł

W dniu 25 sierpnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 165 tys. zł.

Podczas kontroli drogowej w m. Barbarówka (pow. chełmski) funkcjonariusze SG zatrzymali 30-letniego Polaka, który przewoził w samochodzie marki Volkswagen Transporter wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczono 280 tys. sztuk papierosów różnych marek.

Tuż przed zatrzymaniem kierowca samochodu na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w przydrożne ogrodzenie, wysiadł i próbował uciec. Mężczyznę zatrzymano i po udzieleniu mu pomocy medycznej przewieziono do pomieszczeń służbowych SG. Papierosy, które przewoził zostały przemycone wcześniej przez rzekę graniczną z terytorium Ukrainy. W toku dalszych czynności zatrzymano kolejnych dwóch obywateli RP. Po informacji przekazanej ukraińskim służbom granicznym, na terytorium Ukrainy w pobliżu granicy, zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy oraz znaczne ilości wyrobów akcyzowych.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowania przygotowawcze.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL