IVECO na wystawie samochodowej IAA 2014 w Hanowerze

IVECO na wystawie samochodowej IAA 2014 w Hanowerze

IVECO weźmie udział w 65. Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze w dniach 25 września - 2 października 2014 r.

W trakcie wystawy uznawanej za najważniejsze wydarzenie międzynarodowej rangi w sektorze pojazdów użytkowych firma zaprezentuje szereg innowacji. Na stoisku IVECO zajmującym powierzchnię ponad 2500 metrów kwadratowych goście będą mogli obejrzeć pełen asortyment marki, począwszy od lekkich samochodów użytkowych po ciężkie modele drogowe i terenowe, autobusy i pojazdy specjalistyczne przeznaczone do eksploatacji w kamieniołomach i na placach budowy.

Centralnym punktem stoiska będzie totem z kamieniami milowymi w liczącej 150 lat historii grupy, upamiętniającymi takie wydarzenia, jak powołanie spółki IVECO w 1975 r. oraz inne fakty, dzięki którym marki CNH Industrial są słynne na całym świecie.

Prawdziwą gwiazdą stoiska IVECO będzie Nowy Daily, czyli trzecia generacja lekkiego pojazdu użytkowego, który po międzynarodowej premierze prasowej na początku czerwca zadebiutuje przed szeroką publicznością z różnych krajów. Nowy Daily jest całkowicie zmodernizowanym pojazdem i liderem w swojej kategorii pod względem efektywności wykorzystania przestrzeni ładunkowej. Jego atutami są największa w tej klasie pojazdów kubatura przedziału towarowego i ładowność, komfort porównywalny z samochodem osobowym, a także zwrotność i jeszcze niższe zużycie paliwa. Mimo zmodyfikowania 80% podzespołów, w Nowym Daily zachowano klasyczną prostokątną ramę podwozia, która od dawna jest podstawą konstrukcji tego modelu, zapewniając mu solidność, funkcjonalność i długą żywotność, a także maksymalną elastyczność przy montażu zabudowy.

W strefie Nowego Daily, jak również w samym pojeździe dużą rolę będą odgrywały techniczne innowacje, takie jak silnik F1C, nowa skrzynia biegów HI-MATIC oraz nowe zawieszenie Quad Leaf.

Ważną innowacją jest nowa 8-biegowa przekładnia automatyczna HI-MATIC, ustanawiająca wysokie standardy pod względem elastyczności, efektywności, zużycia paliwa oraz maksymalnego komfortu jazdy. HI-MATIC zmienia biegi szybciej i precyzyjniej niż doświadczony kierowca - redukcja przełożenia w celu uzyskania lepszego przyspieszenia trwa niecałe 200 milisekund.

W celu maksymalnego wykorzystania potencjału nowego pojazdu opracowano nowe przednie zawieszenie, które podnosi komfort i poprawia zwrotność. Będzie ono stosowane zarówno w furgonach, jak i wersjach z kabiną i podwoziem. Nowe przednie zawieszenie QUAD LEAF oparte na podwójnym czworobocznym układzie z poprzecznymi resorami piórowymi charakteryzuje się zmniejszonymi wymiarami i niższą masą.

Boreal Metallic Blue - metalizowany ciemny błękit premierowych egzemplarzy Nowego Daily - będzie dominował na banerze zdobiącym ściany stoiska, urządzonego w stylu nawiązującym do estetyki przedniego grilla modelu. Jest to mocny kolor, kojarzący się z intensywnym błękitem nieba i morza oraz siłami natury.

IVECO wiąże ten kolor także z ideą zrównoważonego i racjonalnego wykorzystywania zasobów środowiska. Taką odpowiedzialną postawę firma prezentuje w codziennej działalności, produkując pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi. W Hanowerze będą one reprezentowane przez Nowe Daily CNG i Stralisa LNG.

Atuty Nowego Daily CNG pod względem niezawodności, komfortu i ładowności są takie same, jak w przypadku wersji z silnikiem wysokoprężnym. Konstrukcja ramy podwozia sprawia, że Nowy Daily jest ceniony przez firmy montujące zabudowy pojazdów. Rama charakteryzuje się solidnością i może być obciążana dużym ładunkiem. Co więcej, umiejscowienie zbiorników z gazem w wersji Natural Power nie ogranicza ani przestrzeni ładunkowej, ani możliwości w zakresie montażu zabudowy. Stralis Natural Power Euro VI z silnikiem przystosowanym do zasilania skroplonym gazem ziemnym (LNG) będzie wyposażony w nowy zbiornik spełniający wymogi dyrektywy nr 110 EKG ONZ, obowiązującej od 10 czerwca 2014 r. i po raz pierwszy dopuszczające homologację pojazdów zasilanych LNG. To ważny, nowy etap dla sektora oraz sygnał intensywnej ekspansji rynku ciężkich pojazdów zasilanych LNG przeznaczonych do eksploatacji na średnich trasach.

Ponadto w strefie przeznaczonej dla silników Euro VI IVECO zaprezentuje wysokowydajny system selektywnej redukcji katalitycznej HI-SCR (High Efficiency Selective Catalytic Reduction) opatentowany przez FPT Industrial. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie znakomitych parametrów silnika spalinowego dzięki pobieraniu powietrza do cylindrów tylko z otoczenia; będzie ono stosowane w silnikach Euro VI przeznaczonych do pojazdów z oferty IVECO Bus i IVECO Stralis. Innowacyjna i chroniona licznymi patentami technologia HI-SCR jest jedynym rozwiązaniem niewymagającym stosowania układu recyrkulacji spalin (EGR) ani filtra cząstek stałych (DPF), co obniża całkowity koszt posiadania pojazdu. W połączeniu z zaawansowaną aerodynamiczną

stylistyką nadwozia HI-SCR pomaga obniżyć zużycie paliwa o dodatkowe 2,33% w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w silniki poprzedniej generacji (Euro V). Wartość ta została zweryfikowana przez renomowaną niemiecką instytucję certyfikującą TÜV.

Całą ekspozycję urządzono zgodnie ze strategią przyjętą przez firmę już klika lat temu: inwestycje w rozwój oferty produktowej w sektorze lekkim (premiera Nowego Daily); w sektorze średnim poprzez konsekwentne wzmacnianie koncepcji uniwersalności i efektywności Eurocargo; oraz w sektorze ciężkim, ze szczególnym uwzględnieniem obniżenia całkowitego kosztu posiadania i użytkowania (TCO), doskonalenia poziomu obsługi, jakości produktów i systemów informatyczno-telematycznych. W strategii tej przewidziano także inwestowanie w innowacje w konstrukcji silników, polegające na wprowadzaniu nowych rozwiązań zwiększających efektywność i obniżających zużycie paliwa, innowacje dotyczące struktur wsparcia, polegające na wzmacnianiu sieci dystrybucji oraz podnoszeniu wartości rezydualnej, oraz w aktywność na rynku pojazdów używanych.

Wszystko to ma na celu tworzenie wartości dla tych, którzy użytkują pojazdy w codziennej pracy oraz koncentrację na produktywności, jakości i komforcie dzięki nowym technologiom, które upraszczają eksploatację pojazdu i zmniejszają jej koszty.

Łącznie na ekspozycji znajdzie się 16 pojazdów - aż 7 to Nowe Daily, w tym Nowy Daily Minibus, Nowy Daily CNG, oraz jeden egzemplarz zaadaptowany na mobilny warsztat. Eurocargo (18 ton) będzie reprezentował pojazdy średnie. W kategorii ciężkiej IVECO zaprezentuje ciężarówki Stralis, w tym jedną w wersji LNG i jedną specjalną wersję Super-Light, czyli Stralisa, w którym zastosowano specjalne rozwiązania techniczne służące obniżeniu jego masy.

Część stoiska wydzielono specjalnie dla pojazdów terenowych. Będzie tam można zobaczyć modele Trakker 8x4 oraz Dakar Trakker - samochód, który uczestniczył w tegorocznym rajdzie w Ameryce Południowej. Po raz pierwszy międzynarodowej publiczności zostanie zaprezentowana nowa Astra HD9 z silnikiem Euro VI.

IVECO Bus, marka, pod którą CNH Industrial oferuje pojazdy dla sektora transportu publicznego, również będzie obecna na wystawie z Nowym Daily Minibus, czyli pojazdem, w którym liczne atuty nowego Daily połączono z know-how lidera rynku w sektorze transportu pasażerskiego. Nie zabraknie wreszcie uniwersalnego autobusu 12 m Crossway Low Entry, przeznaczonego do obsługi tras miejskich i dalekobieżnych. Pojazd ten jest niekwestionowanym liderem w swojej kategorii w całej Europie, wykorzystywanym przez czołowe przedsiębiorstwa przewozowe na Starym Kontynencie.

Obok każdego pojazdu będzie umieszczony iPad, na którym goście będą mogli przeglądać trzy kanały zawierające zróżnicowaną treść: film poświęcony danemu modelowi, specjalną aplikację oraz dane techniczne pojazdu.


4trucks.pl / IVECO

Przeczytaj też:
Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Czy na rynku zabraknie nowych ciężarówek? Fabryki wstrzymują produkcję

Brakuje komponentów do produkcji samochodów ciężarowych.

 

Rynek pojazdów użytkowych w Europie. Którym rynkiem jest Polska?

Nowe samochody użytkowe.

Czy zawodowy kierowca mógł się tak zachować? (video)

Jeden z internautów zamieścił na youtube film, w którym widać, że kierowca Flixbusa uporczywie pozostaje na lewym pasie ruchu blokując karetkę pogotowia.

 

FlixBus z bateriami słonecznymi na dachu aubusów

FlixBus wyposażył w panele słoneczne autobus kursujący na trasie międzynarodowej, między Dortmundem a Londynem.

Elektryczny Solaris w nowej odsłonie

Jak informuje spółka Solaris Bus & Coach jeszcze w tym roku pojawi się nowy autobus elektryczny.

MAN liderem grudnia. DAF wygrywa cały rok

Od początku roku przybyło 30 788 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t i jest to już mniej o 5,4% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Ataki na kierowców na przystankach A2. Znamy nowe szczegóły

Dzięki tej sztuczce sprawcy zmusili kierowcę, aby wysiadł z samochodu.

 

Dwudziestoprocentowe spadki w rejestracjach nowych ciężarówek

W październiku br. zarejestrowano 2849 pojazdów użytkowych powyżej 3,5 t. to mniej o 22,5% niż rok wcześniej.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL