MAN na targach IAA

MAN na targach IAA

MAN Truck & Bus, drugi pod względem wielkości wystawca targów IAA, oferuje technologie pojazdów i silników, których ukoronowaniem jest doskonały model TGX D38 o mocy do 640 KM.

Na targach IAA 2014 swoją światową premierę będzie miał flagowy pojazd TGX D38 wyposażony w nowy sześciocylindrowy silnik o pojemności 15,2 litra, dostępny w wersji 520, 560 lub 640 KM. Prawdziwym hitem wśród nowości jest ciężki ciągnik siodłowy o mocy 640 KM. 19 pojazdów wystawionych na naszym stoisku oraz na terenie odkrytym targów reprezentuje bogatą paletę produktów typu TGL, TGM, TGS i TGX dedykowanych różnym branżom.

Niskie zużycie paliwa to główne zagadnienie ściśle związane z ograniczeniem emisji CO2. Nowy pojazd TGX EfficientLine jest wyposażony we wszystkie technologie pozwalające na jego efektywną eksploatację. Szczególnie istotne są tempomaty GPS EfficientCruise oraz urządzenia TopTorque zwiększające moment obrotowy w celu ograniczenia zużycia paliwa. MAN TGX EfficientLine jest najskuteczniejszym modelem na rynku, konsekwentnie zaprojektowanym pod kątem ograniczenia zużycia paliwa. Od wprowadzenia modelu EfficientLine na rynek w 2010 roku pojazd ten i oferowane wraz z nim pakiety wybrało już ponad 27 000 klien-tów.

Firma MAN zmodernizowała wszystkie stosowane w pojazdach ciężarowych silniki D26 o mocy od 400 do 480 KM i oferuje obecnie specjalną funkcję TopTorque, która na dwóch najwyższych biegach zwiększa obroty do poziomu 200 Nm plus. Dzięki temu rozwiązaniu nowe silniki są idealnie dostosowane do długich układów napędowych, zapewniając trwałe, zrównoważone ograniczenie zużycia energii. MAN zapowiada także pojawienie się wkrótce na rynku pojazdów ciężarowych TGM z napędem gazowym i silnikiem CNG o mocy 280 KM.

Firma MAN planuje zastosować w pojazdach TGX, TGS i w autokarach tempomat GPS EfficientCruise, będący obecnie w fazie przygotowań. Jego wprowadzenie będzie stanowiło istotny wkład na rzecz dalszego ograniczenia emisji CO2 przez pojazdy użytkowe. Sektor autobusów będzie reprezentowany na targach IAA przez jeden pojazd Lion’s Coach i trzy MAN Lion’s City - z napędem CNG, napędem hybrydowym i z silnikiem wysoko-prężnym Euro 6. Marka autokarów NEOPLAN przedstawi modele Skyliner, Cityliner i Jetliner. Firma MAN Latin America będzie reprezentowana przez dwa pojazdy VW Constellation i jeden autobus VW Volksbus w wersjach przeznaczonych na rynki międzynarodowe.

MAN Solutions to kompleksowe rozwiązania zapewniające klientom możliwość ograniczenia kosztów. Na targach IAA firma MAN zaprezentuje liczne nowości w tym zakresie.


4trucks.pl / MAN Truck & Bus Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL