Nowe filie Inter Cars SA

Nowe filie Inter Cars SA

Trwające wakacje to nie czas odpoczynku dla filiantów Inter Cars SA. Na lipiec i sierpień wybrali uruchomienie nowych lokalizacji.

W lipcu otwarte zostały dwie filie znajdujące się w pobliżu Warszawy - w Starych Babicach oraz Radomiu. W sierpniu ruszyły oddziały w Kole, Kołobrzegu oraz Swarzędzu. Jeszcze w tym miesiącu otwarta zostanie filia w Zielonej Górze. Wszystkie nowe siedziby otwierane są w nowych standardach. Mają przejrzyście oznakowaną ścieżkę obsługi, kasy i odbioru towaru. Magazyny działają z wykorzystaniem terminali radiowych. Z myślą o klientach, w większości działa call center, a przed budynkami przygotowano miejsca parkingowe.

Filia w Starych Babicach
Wielkość magazynu i wdrożone nowoczesne rozwiązania czynią z tej filii tzw. wzorcową. Filia w Blizne Łaszyńskiego jest największą spośród filii Inter Cars w Warszawie i jedną z największych w Polsce. Posiada trzykondygnacyjny magazyn o powierzchni 1000 m2, a biura i sala sprzedaży sięgają 500 m2. Obiekt przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Filia posiada również salę szkoleniową. W filii wdrożono szereg udogodnień ułatwiających poruszanie się klientom. Zastosowano m.in. przejrzyste oznakowanie ścieżki sprzedaży. Oznaczono stanowiska sprzedaży części do samochodów osobowych, kasy i miejsca odbioru towaru. Na podkreślenie zasługuje także widoczna ekspozycja dostępnych artykułów. Kierownik filii pracuje wspólnie z zespołem sprzedażowym, dzięki czemu może szybciej i łatwiej reagować na potrzeby klientów.
Znacznemu usprawnieniu uległa tu obsługa wydawania towaru, dzięki zastosowaniu terminali radiowych. To za ich pomocą towar jest rozkładany i zbierany. Wszystkie trasy realizowane są z definicji tras transportowych, tzn. towar dostarczany jest do klientów pięć razy dziennie o stałych porach. Do końca 2014 roku na magazynie ma zostać uruchomiony taśmociąg, co dodatkowo przyspieszy obsługę. Towar do filii dostarczany jest 5 razy dziennie, pierwsze dostawy są tu już o godz. 7.15. Dostępność do filii ułatwi z pewnością uruchomienie call center i duży parking przed budynkiem. Dodatkowo wszyscy kierowcy dostarczający towar zostali wyposażeni w terminale do płatności kartą.
Obecnie filia obsługuje jedynie klientów z rynku samochodów osobowych, ale w ciągu najbliższych miesięcy znajdą się tu także części do pojazdów ciężarowych.
Filia powstała w innowacyjnej technologii, która pozwala na jej powiększenie stoku magazynowego o 40% bez potrzeby rozbudowy budynku. Jej przestronność wpływa także na dalszy rozwój, np. uruchomienie salonu Inter Motors.

Filia w Radomiu
Niemal w sercu Radomia, w pobliżu centrum handlowego i osiedla mieszkalnego - tam znalazła dla siebie miejsce nowa filia Inter Cars. Bliskość i duża dostępność towarów niemal na wyciągnięcie ręki, to jej główne atuty.
Nowa filia znajduje się przy ul. Miłej 17. Tam została przeniesiona z ul. Kusocińskiego 18. Filia może pochwalić się magazynem wysokiego składowania o pow. 600 m2, przestronną salą sprzedaży wraz z antresolą, w której można zakupić części zamienne do samochodów osobowych. Tu także otworzono salon Inter Motors z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami dla motocyklistów. Wiele rzeczy zrobiono tu z myślą o klientach. Mowa o parkingu na ok. 40 samochodów oraz sali szkoleniowej, w której mogą odbywać się różne spotkania. Cała ścieżka sprzedaży przebiega wyjątkowo sprawnie ze względu na pracę magazynową w systemie pełnego radia, co usprawnia przyjmowanie i rozkładanie towaru oraz minimalizuje pomyłki.

Filia w Kole
Na początku sierpnia rozpoczęła działalność filia w Kole, a jej głównym atutem jest lokalizacja. Znajduje się w samym centrum miasta, przy jednej z głównych ulic i bez problemów dotrą do niej klienci z różnych części miasta.
Filia w Kole jest już 21 funkcjonującą w ramach Grupy Łódź i jak podkreśla jej dyrektor, Krzysztof Adamczyk, powstała ze względu na rosnące wymagania lokalnego rynku. Duża dostępność części zamiennych i szybkość dostaw to atuty niedoścignione dotąd przez okoliczną konkurencję. W filii kupimy części do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Na klientów czeka duży parking przed budynkiem, a wewnątrz - przestronna sala sprzedaży i przejrzyście oznakowana ścieżka obsługi. To ułatwia zakupy zwłaszcza tym, którzy trafią tu po raz pierwszy. Bez problemów znajdą poszukiwane stanowisko obsługi, kasy i punkt odbioru towaru. Na sali obsługi klienci spotkają także kierownika filii, który tak samo jak sprzedawcy, odpowie na wszystkie niezbędne pytania.
Filia może pochwalić się magazynem o powierzchni 500 m2, działającym w systemie tzw. pełnego radia. To ważne, bo podczas przyjmowania i wydawania towaru nie są tworzone żadne dokumenty papierowe. Wszystko to odbywa się w sposób nowoczesny i znacznie przyspiesza obsługę. Filia realizuje dwukrotnie w ciągu dnia dwie zdefiniowane trasy. Dostępność części łatwo sprawdzić telefonicznie, dzięki uruchomionej usłudze call center. Nawet jeśli klient nie będzie mógł dodzwonić się do konkretnej lokalizacji, jego połączenie zostanie przekierowane do innej filii działającej w danej grupie.

Filia w Kołobrzegu
W tej nadmorskiej miejscowości, znanej ze swego atrakcyjnego położenia i walorów, a przez to chętnie odwiedzanej przez turystów, Inter Cars nie miał dotąd swojego oddziału. Zmieniło się to na początku sierpnia br. Do nowo otwartej filii, w której kupimy części do samochodów osobowych i ciężarówek łatwo jest trafić. Wystarczy dopytać o przejazd kolejowy znajdujący się na obrzeżach miasta i Polo Market. To właśnie tam - na ul. Grzybowskiej 8 - sprzedaż i magazyn. Cały budynek ma powierzchnię 400 m2, co jest gwarancją dostępności najczęściej poszukiwanych części zamiennych. Dostawy do filii realizowane są trzema trasami: dwoma pozamiejskimi i jedną miejską. Oznacza to, że poszukiwane indeksy zostaną dostarczone najpóźniej następnego dnia.
Obsługę klientów przyspiesza szereg udogodnień: oznaczono punkty obsługi detalistów: sprzedaży części do samochodów osobowych, ciężarowych, Motointegrator, punkt odbioru towaru, kasy. Można tu liczyć na fachową obsługę i doradztwo. Filia czeka na klientów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00 i w soboty od 9.00 do 14.00. Z myślą o nich przygotowano wszechstronny parking.
- Myślę, że ta filia będzie służyła nie tylko mieszkańcom Kołobrzegu i okolic, ale także w sezonie urlopowym - turystom - mówi Michał Mędrkiewicz, dyrektor filii Grupy Szczecin.

Filia w Swarzędzu
W Swarzędzu przy głównej trasie w stronę Gruszczyna rozpoczęła działalność kolejna filia Inter Cars. Jest to już 11 filia w strukturach Grupy Poznań.
- Filia powstała ze względu na rozwój Grupy Poznań, która chce wykorzystać potencjał tamtego rynku - mówi Przemysław Kasprzak, kierownik filii.
Specjalnie na jej potrzeby powstał nowy budynek, który może pochwalić się przestronnym magazynem o pow. 400 m2 i salą sprzedaży o pow. 200 m2. Znajdują się w nim również powierzchnie biurowe i sala, w której będą odbywały się różne spotkania dla klientów filii, jak również szkolenia. Z myślą o klientach przygotowano parking na ok. 12 aut.
W filii wdrożono szereg udogodnień, które mają przyspieszyć obsługę, m.in. na magazynie wprowadzono terminale radiowe. To za ich pomocą towar jest rozkładany na półkach i zbierany. Nie są wystawiane żadne dokumenty papierowe. Towar do klientów wyjeżdża cztery razy dziennie trzema zdefiniowanymi trasami.
Kierownik filii pracuje na sali ze sprzedawcami, dzięki czemu na bieżąco może reagować na różne potrzeby klientów. Działa także call center. To dla tych klientów, którzy przed przyjazdem do filii chcą zapytać o dostępność towaru. Nawet jeśli słuchawki nie odbierze filia w Swarzędzu, to zrobią to inni sprzedawcy w danej grupie i wypiszą zamówienie.
W filii dostępne są części i akcesoria do samochodów osobowych, ciężarowych oraz motocykli.


4trucks.pl / Inter Cars SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL